Prof. Dr. Naci Görür Bingöl Karlıova için aylar öncesinden uyarmıştı!

14 Haziran 2020 Pazar

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde saat 17.24’te 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre illerden de hissedildi. Prof. Dr. Naci Görür, Bingöl depremini aylar öncesinden uyardığı ortaya çıktı.

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde saat 17.24’te 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Birçok ilde hissedilen deprem için Prof. Dr. Naci Görür’ün aylar önce uyarı yaptığı ortaya çıktı.

Elazığ depremini bilen Naci Görür’den yeni uyarı! İşte kırılmanın yaşanacağı şehirler

Görür, “Bingöl Karlıova’ya doğru, Palu ve ötesine dikkat etmek lazım biraz” ifadelerini kullanmıştı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre; Bingöl’ün Karlıova ilçesinde saat 17.24’te 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldi. 5,8 şiddetindeki deprem, Diyarbakır, Erzurum, Muş ve Malatya başta olmak üzere çevredeki birçok ilden hissedildi. Depremin ardından Ünlü Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür’ün aylar önce yaptığı uyarı gündeme geldi.

Bingöl’de 5.8 büyüklüğünde deprem: 3 yaralı var

AYLAR ÖNCE UYARMIŞTI

Prof. Dr. Naci Görür aylar önce yaptığı bir konuşmasında, “Bingöl Karlıova’ya doğru, Palu ve ötesine dikkat etmek lazım biraz. Veya Adıyaman, Malatya yöresi. Ve oradan Maraş’a olan kesimlere özenli olmak lazım” ifadelerini kullanmıştı.

 

Benzer Haberler