Prof. Dr. Erol Göka, Covid-19 aşısı için denek oldu

23 Ekim 2020 Cuma

Prof. Dr. Erol Göka, Covid-19 aşısı için denek oldu

Psikiyatrist Prof. Dr. Erol Göka, koronavirüs aşı çalışması için denek olduğunu duyurdu.

Psikiyatrist Prof. Dr. Erol Göka, sosyal medya hesabında koronavirüs aşı çalışması için denek olduğunu açıkladı.. Göka, “Bir 3 faz korona aşı çalışması için denek oldum ve şimdi enjeksiyonumu yaptırdım. Hayırlısı Allah’tan…” ifadelerini kullandı.

EROL GÖKA KİMDİR?

1959 yılında Denizli’de doğdu. Ortaöğrenimini “parasız yatılı” olarak Aydın’da tamamladı. 1983’te “tıp Doktoru” oldu. 1983-1985 yılları arasında Bitlis’te zorunlu hizmet yükümlülüğümü yerine getirdi. 1989 yılında “ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı” oldu. İzmir’de tamamladığı askerlik görevinin ardından 1992 yılında “Doçent” olmaya hak kazandı.

Sağlık Bakanlığı ve YÖK koordinasyonuyla yapılan ilk merkezi şeflik sınavları dizisinde başarılı olarak 1998’de Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği Şefi oldu. Psikiyatrinin birçok alanında yapılan bilimsel çalışmalarda yer almasına rağmen ilgisi daha çok psikiyatrinin sosyal bilimlerle ve felsefe ile kesişim noktalarında yoğunlaşmıştır. İnsanın dinamik özelliklerine ve grup-varlığına olan ilgisi onu psikodinamik yönelimli klinik uygulamalara ve grup psikoterapilerine yöneltmiştir.

 

Benzer Haberler