Prens Philip taburcu oldu

16 Mart 2021 Salı

Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Prens Philip, kalp ameliyatı olduktan sonra tedavi gördüğü Kral VII. Edward Hastanesinden ayrıldı. 28 gün boyunca hastanede kalan Prens Philip’in sağlık durumuna ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in eşi 99 yaşındaki Edinburgh Dükü Prens Philip’in tedavi gördüğü Kral VII. Edward Hastanesinden ayrıldığı bildirildi. Polis ve korumalar eşliğinde aracına binen Prens Philip’in Kraliçe II. Elizabeth’in yanına, Windsor Kalesi’ne gelmesi bekleniyor.

Prens Philip, ilk olarak “kendini iyi hissetmediği” gerekçesiyle 16 Şubat’ta Kral VII. Edward Hastanesine kaldırılmıştı ancak 1 Mart’ta ambulansla St. Bartholomew Hastanesine nakledildi. Kalp ameliyatı geçirdiği açıklanan Edinburg Dükü, daha sonra tedavisinin devamı amacıyla yeniden Kral VII. Edward Hastanesi’ne getirildi. İki hastanede toplam 28 gün kalan Prens Philip’in bu şimdiye kadar hastanede geçirdiği en uzun süre oldu.

Öte yandan Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip, Ocak ayının başlarında Londra’nın batısındaki Windsor Kalesi’nde Covid-19’a karşı aşılanmışlardı. Philip ve Elizabeth 1947’de evlenmiş, ikili 70. evlilik yıl dönümlerini Kasım 2017’de kutlamışlardı. Prens Philip, 10 Haziran’da 100 yaşına girecek.

Benzer Haberler