Posta yazarının ‘Gökçek’ yazısına sansür! ‘Eleştiriye cesareti, tahammülü olmayan…’

7 Temmuz 2019 Pazar

Posta yazarının ‘Gökçek’ yazısına sansür! ‘Eleştiriye cesareti, tahammülü olmayan…’

Posta yazarı Candaş Tolga Işık, Gökçek’in jet skisini, gazetesinin dün küçük bir haberle görmesini bugünkü köşesinde eleştiren bir yazı kaleme aldığını ancak bu yazının kendisine bile sorulmadan sansürlendiğini açıkladı.

Işık tepkisini, “Eleştiriye cesareti, eleştirilmeye tahammülü olmayan bir ‘gazetecilik’ modeli” sözleriyle gösterdi.

Melih Gökçek’in yaklaşık 25 yıl Belediye Başkanlığı görevini yaptığı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin deposunda jet ski bulunmuştu. Denizin olmayan Ankara’da jet ski’nin neden alındığı tartışma yaratmıştı.

Melih Gökçek’ten belediyenin deposundan çıkan ‘jet ski’ye ilginç savunma

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık ise, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Işık, Gökçek’in jet skisini, gazetesi Posta’nın dün küçük bir haberle görmesini bugünkü köşesinde eleştiren bir yazı kaleme aldığını ifade ederken, ancak bu yazının kendisine bile sorulmadan sansürlendiğini belirtti.

Candaş Tolga Işık, “M. Çelik’in Ankara BB envanterinden çıkan jet ski ÖZEL haberinin gazetemin birinci sayfasından ‘kuş kadar’ görülmesini eleştirmiştim. O yazım bana haber bile verilme ihtiyacı duyulmadan sansürlenmiş! Eleştiriye cesareti, eleştirilmeye tahammülü olmayan bir ‘gazetecilik’ modeli” diye yazdı.

Benzer Haberler