Poşet yasasından seçim promosyonuna: ‘Milyonlarca bez torba ve fileyi dağıtacağız’

11 Ocak 2019 Cuma

Poşet yasasından seçim promosyonuna: ‘Milyonlarca bez torba ve fileyi dağıtacağız’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan, “Bu seçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan filelerle meydanlarda olacağız. Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz, bu kampanyada milletimize promosyon olarak dağıtacağız. Ana muhalefet varsın naylon poşet dağıtıversin. Kim çevreci, millet görecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Bu toplantının seçimlerden önce yapılan son Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı olduğuna dikkat çeken Erdoğan, bugünden sonra sahada çalışmaya başlanılacağını söyledi. Aday belirleme sürecinde yaşananların geride kaldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne aday adaylarımızın ne de adaylarımızın bu dönemdeki rekabeti, seçim çalışmalarına yansıtmayacaklarına inanıyorum. Dava adamlığı da siyaset de bunu gerektirir. Aksi yönde davrananlar olursa zaten bunlar hiçbir zaman AK Partili olamamış, dava adamı olmamış, siyasetçi de olmamış demektir. Eğer benim istediğim olursa ‘eyvallah’, olmazsa ‘yallah’ derseniz, kusura bakmayın bu AK Partili değildir. Ehliyet ve liyakatte arananlar bellidir. İller vardır ki orada şartlar değişiktir, iller vardır ki orada çok daha kısıtlı şartlarda aday belirlersiniz” dedi.

‘FİLELERLE MEYDANLARDA OLACAĞIZ’
AKP nin çevreci parti olduğunu söyleyen Erdoğan, “Şu anda ana muhalefet naylon poşetlerle sokağa dökülebilir; ama biz naylona karşı biliyorsunuz savaş ilan ettik. Şimdi bu seçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan filelerle meydanlarda olacağız. Geçenlerde de anlattım: Anacığım kendisi evde fileyi dokurdu, o fileyle alışverişi yapardık, kirlendiğinde yıkar, kullanırdık. Şimdi yeniden oraya döndük, dönüyoruz. Şimdi milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz, bu kampanyada milletimize promosyon olarak dağıtacağız. Ana muhalefet varsın naylon poşet dağıtıversin. Kim çevreci millet görecek” diyerek konuşmasını tamamladı.

‘BUNLAR SANAL ORTAMDA OLACAK ŞEYLER DEĞİL’
Daha çok seçmene ulaşmak için sosyal medya gibi alternatif alanların gelişmiş olduğunu ancak her şeyin yine insanda başlayıp bittiğini vurgulayan AKP’li  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsanlara kendini değerli hissettirmenin yolu, hangi kanalı kullanırsanız kullanın, onlarla doğrudan iletişime geçmemizdir. Bunun için her fırsatta ‘Çalmadık kapı, sıkmadık el, almadık gönül bırakmayacağız’ diyoruz. Bunlar sanal ortamda veya sanal unsurlarla olacak şeyler değil. İnsanın eli, gözü, kulağı, dili hiçbir zaman sanal ortamda gerçekleşmez. İnsanoğlunun gözündeki bakış, ifade tarzındaki o kullandığı kelam, bütün gönülleri buraya çeker. Onu sanal ortamda yapamazsınız. Sanal malzemelerle olmaz; onun için de çok yoğun, geniş kapsamlı çalışmayı teşkilat olarak yürütmemiz lazım” diye konuştu.

‘MAYASI BOZUK BİR KESİM’
İktidara ulaşmayı milletin gönlüne girerek başaramayacaklarını görenlerin, uzun süredir uyguladıkları bir taktiğin bulunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle dedi:
“Bunlar kendi projelerini, vizyonlarını anlatarak destek almaya çalışmak yerine AK Parti ve onun temsilcisi olarak gördükleri şahsımızı hedef alıyorlar. Hatta işi Türkiye’ye zarar verme pahasına bu hedeflere ulaşmayı kendilerine meşru görecek kadar ileri götürdüler. Özellikle 5-6 yılda yaşadığımız hadiseler bize yerli ve milli duruş sahipleri ile günübirlik politikaları için ülkenin ve milletin sırtına hançer vurmayı göze alabilenlerin farkını çok daha iyi göstermiştir. Seçim ittifakları bu yaklaşımlar çerçevesinde şekillendi, şekilleniyor. Bir yanda terör örgütlerine karşı dimdik duranlar; diğer tarafta ise terör örgütleriyle kol kola girenler, kendi çıkarları için feda edemeyecekleri hiçbir değeri olmayanlar var. Bunlar amaçları uğrunda her türlü yalana, iftiraya, çarpıtmaya başvurmaktan da çekinmezler. Mevlana Hazretleri, ‘Bozuk olunca maya ne ar tanır ne haya’ buyuruyor. Maalesef mayası bozuk bir kesim adeta tüm hayatlarını ülkenin milletin aleyhine işler yapmaya adamıştır.”

Benzer Haberler