Polisten kaçarken kaza yaptı, yanında kalaşnikof çıktı

11 Mayıs 2022 Çarşamba

Polisten kaçarken kaza yaptı, yanında kalaşnikof çıktı

Adana’da motosikletle polisten kaçarken kaza yapan iki şüpheli, kalaşnikof marka piyade tüfeği, iki boş şarjör ve kutu içinde 100 mermi ile yakalandı.

 

Saat 01.30 sıralarında merkez Yüreğir ilçesi Koza Mahallesi’nde devriye görevindeyken yoğun silah sesi duyan polis ekibi, bölgeyi araştırmaya başladı. Ara sokakta plakasız motosiklet üzerinde iki kişiyi kalaşnikof marka piyade tüfeği ile giderken fark eden polis ekibi, ‘dur’ ihtarında bulundu. Polisin ihtarına aldırmayan şüpheliler, kaçmaya başladı.

KISKIVRAK YAKALANDI

Polisin takibi sırasında sürücüsünün kontrolünü kaybittiği motosiklet devrildi. Kazanın ardından yaya olarak kaçmaya çalışan şüpheliler, uzaklaşamadan kıskıvrak yakalandı. Devrilen motosikletin çevresinde yapılan aramada ise kalaşnikof marka tüfek, iki boş şarjör ve kutu içinde 100 merm ele geçirildi. Silah ve mühimmatlar, olay yerinde yapılan incelemenin ardından emniyete götürüldü. Trafikten men olduğu belirlenen motosiklet ise ile yediemin otoparkına çekildi. Gözaltına alınan 2 şüpheli ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Adana’da kalaşnikoflu saldırı

Benzer Haberler