Polislerin yanında hekime kafa atan şahıs yeniden gözaltına alındı

19 Aralık 2021 Pazar

Aydın’da alkollü araç kullanırken yakalanan Tahir D., kontrol için getirildiği hastanedeki Doğancan Kılıç isimli hekime polislerin yanında kafa attı. Kaşı yarılan Kılıç’a 5 dikiş atıldı. Olaydan sonra serbest bırakılan Tahir D.’nin yeniden gözaltına alındığı duyuruldu.

Bir sağlık çalışanlarına şiddet haberi de Aydın Didim’den geldi. Didim Devlet Hastanesi’nde görevli Doğancan Kılıç isimli hekim, polislerin yanında kontrol için getirilen Tahir D. tarafından şiddete uğradı.

Alkollü araç kullanırken yakalanan ve kontrol için Didim Devlet Hastanesi’ne getirilen Tahir D., Acil Servis Hekimi Dr. Doğancan Kılıç’a kafa attı. Darbe ile kaşı yarılan doktora 5 dikiş atıldı. Doktora saldıran maganda ise emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

AYDIN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ SALDIRIYI KINADI

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz’ün ise olaya tepki göstererek, “18 Aralık 2021 tarihinde saat 00.10 civarında Didim Devlet Hastanemiz Acil servisine kolluk kuvvetleri gözetiminde getirilen şüpheli tarafından, Acil Servis Hekimimiz Dr. Doğancan Kılıç saldırıya uğramıştır. Adli ve idari olarak gerekli soruşturmalar başlatılmıştır. Sürecin takibi her yönüyle bizzat müdürlüğümüzce yapılacaktır. Hekimimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yapılan bu menfur saldırıyı kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Polis eşliğinde elleri kelepçeli hastaneye getirilen Tahir D.’nin, kendisini kontrol etmek isteyen doktora kafa attığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

“NEDEN YAPTIĞINA ANLAM VEREMEDİM”

Olayın ardından Dr. Doğancan Kılıç’ın yarılan kaşına meslektaşları tarafından 5 dikiş atıldı. Neye uğradığının şaşkınlığını yaşadığını belirten Dr. Doğancan Kılıç, “Şüphelinin, polisler tarafından alkollü olduğu için muayeneye getirildiğini biliyoruz. Yanına gidip, hasta muayene yerine geçmesi için ‘buyrun’ dedim. Bu sırada hiçbir neden yokken bana kafa attı. Sonrasında zaten kendisini muayene edemedim. Neden böyle bir şey yatığına anlam veremedim” dedi.

Hakan Ural, sağlıkçılara yönelik şiddeti savundu! ‘Gözünü çıkarırsın’

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Bakan Koca, Didim Devlet Hastanesinde alkol muayenesi için polisler tarafından getirildiği ancak muayene sırasında Doktor Doğancan Kılıç’a saldıran şüpheli Tahir D.’nin yakalanarak gözaltına alındığını açıkladı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Yakalanarak gözaltına alındı. Didim Devlet Hastanesinde görevli hekime şiddet uygulayan kişi, kamera kayıtları ve yeni deliller üzerine dün yakalanarak gözaltına alındı. Bu önemli gelişmeyi basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuran Söke Cumhuriyet Başsavcılığı’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kaydetti.

Benzer Haberler