Polisler sokak ortasında kıyasıya dövdükleri gençten şikayetçi oldu

26 Kasım 2021 Cuma

Sokak ortasında polis dayağı tepki çekti. İzmir’de iddiaya göre aracını park etmek isterken polislerle tartışan Volkan Karaaslan önce darp, sonra şikayet edildi.  Polislerin darp anı görüntüleri sosyal medyaya düştü. Baba Karaaslan yaşananları TELE 1’e anlattı.

İzmir’in Buca ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde arabasını evinin önüne park etmek isteyen Volkan Karaaslan isimli vatandaş, iddiaya göre yolu kapatan polisleri uyarmak amacıyla kornaya bastı. Baba Salman Karaaslan, oğlunun tepkisinin ardından polis ekiplerinin oğluna saldırıp darp ettiğini söyledi.

Karaaslan’ın darp edildiğine ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Polislerin görüntülerdeki tutumu büyük tepki çekerken, darp edilen Volkan Karaaslan’ın babası Salman Karaaslan yaşananları TELE1’den Fırat Yeşilçınar’a anlattı.

Baba Karaaslan, şunları söyledi: “Kızım oğlum ve kızımın nişanlısı eve dönüyor veterinerden. Polis kapımızın önünde duruyor. Arabayı içeri sokmak istiyor polis izin vermiyor. Bağırıp çağırıp GBT istiyor. Oğlum da tepki gösteriyor ve ‘Terörist miyim ben?’ diyor. Bunun üzerine polis elinden biber gazı çıkarıp yüzüne sıkıyor. Kızım ve nişanlısı daha sonra eve gidiyor. Oğlum gözlerini açmaya çalıştığında da sinkaflı küfürler yağdırıyorlar. Bu sırada polis ona yumruk atıyor. Yan tarafta bir polis ihbar geçiyor. Polislere saldırı olduğunu söyleyerek oğlumdan şikayetçi oluyorlar. Polisler oğlumu ve eşimi darp etti, biz de şikayetçi olduk.”

CHP’DEN AİLEYE ZİYARET

CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş Gültepe, TELE1’e yaptığı açıklamada CHP Kadın Kolları’nın aileyi ziyaret ettiğini açıkladı.

TEPKİLER GECİKMEDİ

Görüntülerin büyük yankı uyandırmasının ardından, gelen tepkiler de gecikmedi. Liberal Demokrat Parti (LDP) Eski Genel Başkanı Cem Toker, Twitter hesabından “Suç ne olursa olsun, cezayı polis kesecekse, o kadar yargıca, savcıya, Adliyelere, duruşma salonlarına ne ihtiyaç var? Polisin görevi zanlıyı yargı önüne getirmektir. Cezayı yargı verir. Ama bu ülkede bunu kime anlatacaksın!” paylaşımını yaptı.

Sanatçı Gökhan Özoğuz ise “Utanç verici! Tek görevi Halkı korumak olan polis (ki bunlar polis olamazlar, hemen men edilmeliler) vatandaşa böyle vuramaz. Yolda boş yapıyorsan, sana da korna çalacaklar tabii ki. Altına motor, araba, beline silah, yetki verince kendini bir şey sananlar polis olamaz” dedi.

Benzer Haberler