Polis okulundaki yasadışı yemin törenine Emniyet’ten açıklama

29 Aralık 2019 Pazar

Polis okulundaki yasadışı yemin törenine Emniyet’ten açıklama

Sosyal medyada yeniden gündeme gelen polis kıyafetiyle edilen bir yemin videosu tepkilere neden oldu.

Dini içerikli yeminde intikam vurgusu dikkat çekerken sosyal medyada birçok vatandaş görüntülere tepki gösterdi. Nerede ve ne zaman çekildiği belli olmayan görüntülere bazı polisler de tepki gösterdi.

Tepki gösteren polisler polis yeminin içeriğini hatırlattı.

POLİS AKADEMİSİNDEN AÇIKLAMA

29 Aralık 2019 tarihinde sosyal medyada dolaşıma sokulan videonun ilk kez 24 Mart 2017 tarihinde sosyal medyada paylaşıldığı ve söz konusu görüntülerin Mart 2017 tarihinde bir polis okulumuzda çekildiği tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak ilk tespit hitamı Bakanlık Makamının tasarrufları ile gerekli işlemler yapılmış ve idari tedbirler alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

GERÇEK POLİS YEMİN METNİ

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına,
Atatürk İlke ve İnkilaplarına,
Anayasada ifadesi bulunan Türk Milliyetçiliğine sadakatla bağlı kalacağıma,
Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarını Milletin hizmetinde olarak, tarafsız ve eşitlik ilkelerine, bağlı kalarak uygulayacağıma,
Türk Milletinin, Milli, Ahlaki, İnsani, Manevi ve Kültürel değerlerini benimseyip. koruyup bunları geliştirmek için çalışacağıma,
İnsan Haklarına ve Anayasanın Temel likelerine dayanan, Milli, Demokratik, Laik bir Hukuk Devleti olan, Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarımı bilerek, bunlare davranış halinde göstereceğime namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.

Benzer Haberler