Banu Parlak davasında Dilan Polat ve Engin Polat hakkında tahliye kararı

Yayın tarihi: 25 Haziran 2024 Salı 12:23 pm - Güncelleme: 25 Haziran 2024 Salı 1:26 pm

Dilan ve Engin Polat çiftinin, sosyal medya fenomeni Banu Parlak’ın güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin açılan davanın ikinci duruşmasında tutuklu sanık Dilan Polat fenalık geçirerek salondan çıkarıldı. Polat fenalık geçirdiği esnada “Allah’ım hiçbir suçum yok, Allah’ım ne olur kurtar” diye bağırdı. Duruşmada ara karar açıklanırken Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat hakkında tahliye kararı verildi.

Bahçeşehir’de bulunan sosyal medya fenomeni Banu Parlak’a ait güzellik merkezi 1 Ekim 2023 günü gece saatlerinde motosikletli kişiler tarafından kurşunlanmıştı. Olayla ilgili hazırlanan iddianame kapsamında tutuklu sanıklar Dilan ve Engin Polat çiftinin de ‘azmettirme’ suçundan cezalandırılması istenen davanın görülmesine Küçükçekmece Adliyesi’nde devam edildi. Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat hazır bulundu. Duruşmaya şikayetinden vazgeçen Banu Parlak ile taraf avukatları da katıldı.

Dilan Polat’ın avukatı intihar girişimini TELE1’e anlattı: Boynunda, bacaklarında ve kolunda kesikler vardı

DİLAN POLAT: ALLAHIM KURTAR NE OLUR?

Duruşma başlamak üzereyken Banu Parlak ve Dilan Polat gözyaşlarına hakim olamayarak ağlamaya başladı. Dilan Polat yere düşüp “Allah’ım hiçbir suçum yok, Allah’ım ne olur kurtar” diyerek ağladı. Fenalık geçiren Dilan Polat duruşma salonundan dışarı çıkarıldı.

BANU PARLAK: DİLAN BURADAYIM

Banu Parlak da “Dilan buradayım bak” diyerek ağladı. Devam eden duruşmada hakim, dosyanın İstanbul Adliyesi’ndeki örgüt dosyası ile birleştirme talebinin reddedilerek mahkemesine geri döndüğünü söyledi. Mahkemeye sunduğu dilekçesi okunan Banu Parlak, Dilan, Engin ve Sezgin Polat yönünden katılma talebinden vazgeçtiğini ancak diğer sanıklar yönünden katılma talebinde bulunduğunu belirtti.

“DALTONLAR VE BARIŞ BOYUN BENİM KOMUTAMDADIR”

Öte yandan dilekçe sunan Gültekin Alan isimli bir kişi ise, “Barış Boyun İstanbul ve Avrupa’da terörle mücadele görev yapan birisidir. Daltonlar ve Barış Boyun benim komutamdadır. Banu Parlak’ın iş yerinin kurşunlanması talimatını ben verdim” ifadelerini kullandı. Söz verilen Engin ve Sezgin Polat ise dilekçeyi sunan kişiyi tanımadıklarını ve dilekçe hakkında bilgileri olmadığını söyledi.

MAHKEME ARA KARARINI AÇIKLADI

Son olarak mahkeme ara kararını açıkladı. Dilan Polat, Engin Polat Sezgin Polat’ın tutuksuz yargılanmalarına karar verildi.

Kaynak: TELE1