Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Teknoloji

PlayStation 4 satış rakamları açıklandı

100 milyon konsol satışını geride bırakan Playstation 4 , yepyeni bir rekora imza attı.

Sony, PlayStation 2’nin 155 milyon adet satış başarını PS4 ile kıracak gibi görünüyor. 2019’un 3. çeyreğinde 3.2 milyon adet PS4 satışı gerçekleştirdiğini açıklayan Sony, toplamda satış rakamının 100 milyonu aştığını belirtti. Bu rakam ile PlayStation 2 ve Nintendo Wii’nin en hızlı satış yapan konsol rekoru da kırılmış oldu.

2013’te satışa sunulan PS4’ün 6 yıl gibi oldukça kısa bir sürede 100 milyonu devirmesi Sony’nin yüzünü fazlasıyla güldürüyor. 2023 yılına kadar destek verileceğini düşündüğüm PS4, muhtemelen bu 3-4 yıl içerisinde 55 milyon adetten fazla satarak PS2’nin de rekorunu kırarak en fazla satan ev konsolu olma unvanını eline alır.
Sony, rekor kırmak için PS5’in tanıtımından sonra PS4’ün fiyatında büyük bir indirime gidebilir. PS4’ün fiyatı 2020 sonunda 200 dolar seviyesine inerse bu rekor çok daha kısa süre içerisinde kırılabilir.

Yaşlandırma uygulaması FaceApp güvenli mi?

PlayStation’ın en büyük rakibi Xbox cephesi ise bu nesili bomboş geçti diyebiliriz. Xbox Game Pass sisteminden başka elle tutulur bir şey üretmeyen Xbox cephesi henüz konsol satışlarını açıklamadı. Ancak tahminlere göre şimdiye kadar maksimumda 50 ila 60 milyon arasında Xbox One satışı gerçekleştirilmiş olabilir.

loading...