Pınar Gültekin’in babası, Erdoğan’la iftarı anlattı: Samimiyetini uygulamada göreceğiz

16 Nisan 2022 Cumartesi

Pınar Gültekin’in babası, Erdoğan’la iftarı anlattı: Samimiyetini uygulamada göreceğiz

Erdoğan‘la iftar yemeğinde bir araya gelen Pınar Gültekin’in babası, Cumhurbaşkanı’nın kadın cinayetlerinde faillerin affedilmeyeceğine dair söz verdiğini belirterek, “Samimiyetini uygulamada göreceğiz” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, katledilen kadınların aileleri ile dün akşam iftar yemeğinde bir araya geldi. Dolmabahçe Çalışma Ofisi’ndeki iftar yemeğine, erkekler tarafından katledilen Şule Çetin, Nuray Demir, Azra Gülendam Haytaoğlu, Dilek Kaya, Sıla Şentürk, Dilara Yıldız, Başak Cengiz, Sezen Ünlü, Emine Bulut, Pınar Gültekin, Müzeyyen Boylu, Özgecan Aslan, Hatice Senem, Hafize Kurban ve Hayriye Aylin Alkutay’ın yakınları davet edildi.

Yaklaşık 2 saat süren iftar yemeğinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakan ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı yardımcıları da yer aldı. İftar yemeğine Pınar Gültekin’in annesi Şefika ile babası Sıddık Gültekin birlikte katıldı.

İftar yemeğinde konuşulanlara ilişkin Mezopotamya Ajansı’na ilişkin bilgi veren Gültekin, şunları söyledi: “Aileler olarak çocuklarımızı katleden failler ve yargılamalarıyla ilgili endişe ve şikayetlerimizi anlattık. 2 yıldır kızımın mahkemesi devam ediyor. ‘Bir kadın katliamı davası nasıl 2 yıl sürebilir?’ diye sorduk. Biz her seferinde 5 bin kilometre yol gelip gidiyoruz. Her şey ortada ve açıkken bizi neden bu kadar götürüp getiriyorlar. Bunu dile getirdim.

‘SAMİMİ OLUP OLMADIĞINI UYGULAMADA GÖRECEĞİZ’

Cumhurbaşkanı tüm aileleri tek tek dinledi. Bize ‘Bundan sonraki kadın cinayetlerinde şiddet ve katliam failleri affedilmeyecek. İyi hal indirimi kesinlikle verilmeyecek. En yüksek ceza neyse verilecek’ dedi. Ancak kızımın katili olan Cemal Metin Avcı’nın ‘En ağır ceza alması, ya da indirim olmayacak’ gibi bir söz söyleyemedi. Genel konuştu. Bir sürü şey… Biliyorsunuz işte siyaset. Bu açıklamaların da samimi olup olmadığını uygulamada göreceğiz. Cumhurbaşkanı ile bir araya gelmenin iyi olup olmadığını bize verilen sözlerin tutup tutmadığından göreceğiz. Bizim dosyamızdaki tüm deliller ortada. Adli Tıp bütün delilleri açığa çıkarttı. Buna göre yapılması gereken de ortada. Hunharca yapılan cinayetlerin failleri affedilmemeli. Cezalar caydırıcı olmamalı.”

Erdoğan kadına şiddetle övündü! Şiddet merkezlerinden 1 milyon vatandaş yararlandı

Benzer Haberler