Perinçek’ten Erdoğan’a: Tehditlere çay paketi atarak karşı koyamazsınız

9 Eylül 2021 Perşembe

AKP iktidarına eleştiriler yönelten Perinçek, “tehditlere karşı çay paketi atarak, Yargıtay’ın açılışlarında dualar okuyarak karşı koyamazsınız” dedi.

Yargıtay’ın yeni hizmet binası açılışında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’nın da cübbesiyle dua etmesiyle başlayan tartışmaya Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de katıldı. Erbaş, “Burada sorun Ali Erbaş’ta değil, hükümetimizde. Ali Erbaş’a gel burada dua oku diyen bir hükümet var” diyen Perinçek, “Burada sorun Ali Erbaş’ta değil, hükümetimizde. Ali Erbaş’a gel burada dua oku diyen bir hükümet var” dedi.

Ali Erbaş’tan eleştirilere yanıt: Alanı boş bırakmamak lazım

Ulusal Kanal’da Çıkış Yolu programında gündeme dair açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Erdoğan’ın çevresini işaret ederek “Çöken rejimler halkla arasına duvarlar çeker, çöken rejimler şatafatlı saraylar yapar. AK Parti’nin inişte olduğu ve kaybettiği kesin. Erdoğan’a birilerinin doğruları söylemesi lazım” ifadelerini kullandı. Perinçek, Erdoğan’ın etrafında “dalkavuk ağı” olduğunu ifade etti.

Erdoğan: Gece yarısı gözaltına alma gibi işlemlere son verdik

Perinçek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“DİNSEL İNANÇLAR ADALET VE YARGIYA YANSIYAMAZ”

“Türkiye’nin aldığı mesafeler var. Din bizim vicdanlarımızda. Anayasanın çok açık bir hükmü var: Devletin toplumsal, ekonomik, siyasal temeli ve faaliyeti din esaslarına göre yönetilemez. En güzel laiklik tarifidir. Din esaslarına göre toplum düzeni kurulamaz, yargı faaliyeti, adalet dağıtımı da din esaslarına göre olamaz.

Dinsel inançlar adalete ve yargıya yansıyamaz. Adaleti kutsal kitaplara göre dağıtmaya kalkarsanız, hırsızın elini kesersiniz, kısas uygularsınız. Miras hukukunda kadının eşitliğini kabul etmezsiniz. Ve dört eşliliğe de izin verirsiniz. İnanç insanların gönlünde ve vicdanlarında kalacak.

21. yüzyılda toplum düzeninin siyasal iktidarı, kültür ve ekonomi düzlemlerini din esaslarına göre düzenleyemezsiniz. Bütün kuvvetler sizden yana olsa yine düzenleyemezsiniz. 7.yüzyılın kurallarıyla 21.yüzyılı düzenleyemezsiniz.

“ERDOĞAN’IN ETRAFINDA DALKAVUKLAR VAR”

Sayın Tayyip Erdoğan’ın etrafında dalkavuk ağı var. Gerçeklerin ona söylenmediğini görüyorum. Çöken rejimler halkla arasına duvarlar çeker, çöken rejimler şatafatlı saraylar yapar. AK Parti’nin inişte olduğu ve kaybettiği kesin. Erdoğan’a birilerinin doğruları söylemesi lazım.”

“ÇAY PAKETİ ATARAK KARŞI KOYAMAZSINIZ”

AK Parti yönetimi iniştedir. Onun karşısında Biden tayfası var, ABD’nin kaos planı var. PKK’yı HDP’yi devletin içine sokma girişimleri var. Dursun Çiçek, PKK’ya 2 tane bakan veriyor. CHP açıkça PKK ile HDP ile ortak koalisyon yönünde açıklamalar yapıyor. Bu tehditlere karşı çay paketi atarak, Yargıtay’ın açılışlarında dualar okuyarak karşı koyamazsınız.

Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suriye açıklaması çok olumlu. Dışişleri Bakanı Suriye PKK’yı bitirmeye hazır tespitini açıklıyor. Suriye ve Mısır politikasında Vatan Partisi’nin dedikleri noktaya geldiler. Bundan sevinç duyuyoruz.”

Ali Erbaş Cumhurbaşkanı mı olmak istiyor?

 

Benzer Haberler