Pençe Kilit operasyonunda bir şehit daha

22 Nisan 2022 Cuma

Pençe Kilit operasyonunda bir şehit daha

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak’taki Pençe-Kilit harekatında şehit sayısının 3’e yükseldiğini açıkladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma naması sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, “Pençe harekatında bir uzman çavuşumuz daha şehit oldu maalesef. Şehit sayımız 3 oldu” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

(İstanbul-Bursa’daki saldırıları ve Pençe-Kilit harekatı) Bildiğiniz gibi bu süreç içerisinde Kuzey Irak’taki harekat, terör örgütünün can çekişmesi anlamına gelen bir hareket. Terör örgütü, son çırpınışları olarak Kandil’den gelen talimatı yerine getirme hesabı içerisinde.

Pençe harekatında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 45 oldu. Bir uzman çavuşumuz daha şehit oldu maalesef. Şehit sayımız 3 oldu. En az kayıpla bu mağaraların temizliğinin gerçekleşmesi gerekiyor. Hassas bir şekilde temizlik harekatını devam ettiriyorlar. taviz vermeden en az hasarla bu işi bitirmenin gayreti içerisindeyiz. Biraz süre alacak ama vatanımız ve milletimiz için hayırlı olacak.

(Ukrayna-Rusya görüşmeleri) İstanbul’daki süreci liderler seviyesinde devam ettirmeyi planlıyoruz. Ümitsiz değilim, bugün yarın kendileriyle görüşme planlıyorum. Davetimizi kabul ederlerse üst düzey buluşmayı İstanbulumuzda gerçekleştiririz.”

Pençe Kilit Operasyonu’nda bir asker şehit oldu!

Benzer Haberler