Pele bir kez daha hastaneye kaldırıldı

8 Aralık 2021 Çarşamba

Pele bir kez daha hastaneye kaldırıldı

Futbol efsanesi Pele, devam eden tedavi süreci nedeniyle bir kez daha hastaneye kaldırıldı.

Brezilyalı futbol efsanesi Pele, kolon bölgesindeki tümör tedavisi nedeniyle bir kez daha hastaneye kaldırıldı. 81 yaşındaki Pele, geçirdiği hastalık nedeniyle bir süredir tedavi altında ve zaman zaman hastaneye kaldırılmaktaydı. Son olarak geçirdiği rahatsızlık sonrası Brezilyalı efsane futbolcu, Sao Paulo kentindeki Albert Einstein Hastanesine kaldırıldı.

Hastaneden yapılan açıklamada, kolon bölgesindeki tedavisine devam edilen Pele’nin sağlık durumunun stabil olduğu ve birkaç gün içinde taburcu edilmesinin beklendiği ifade edildi.

Sağ kolonunda şüpheli bir tümör tespit edilmesi üzerine Pele, aynı hastanede eylül ayında başarılı bir operasyon geçirmiş ve taburcu edilmişti. Hastaneden o dönem yapılan açıklamada, ihtiyaç duyulması halinde Brezilyalı eski yıldız futbolcuya uygulanan kemoterapinin devam edeceği belirtilmişti. Pele, böbreklerinde yaşadığı sorunlar ve prostat nedeniyle de son yıllarda birçok kez hastaneye kaldırılmıştı.

Futbol tarihinin en iyileri arasında gösterilen Pele, FIFA Dünya Kupası’nı 3 kez (1958, 1962, 1970) kazanan tek futbolcu olma özelliğini taşıyor.

Kılıçdaroğlu’ndan partisine özeleştiri

Benzer Haberler