Pekcan kiraladığı daireye bakanlık bütçesinden yüz binlerce lira harcamış!

30 Nisan 2021 Cuma

Pekcan kiraladığı daireye bakanlık bütçesinden yüz binlerce lira harcamış!

Ticaret Bakanı olduğu sürede, kendi firmasından bakanlığa 9 milyon TL’lik dezenfektan satan Ruhsar Pekcan için kiralanan daireye 380 bin lira restorasyon masraf yaptığı ortaya çıktı. Pekcan’ın bakanlıktan alınmasına rağmen hala o dairede oturduğu ve yetkililere, ” kadar masraf yapıldı. İki ay daha sürem var. Oturmaya devam edeceğim” dediği öne sürüldü.

Bakanlık dönemindeki dezenfektan skandalı sebebiyle geçtiğimiz günlerde kabineden alınan Ruhsar Pekcan bakanlığa atanınca Ticaret Bakanlığı tarafından daire kiralandı. İddiaya göre o daire için bakanlığın bütçesinden 380 bin lira harcandı.

Odatv’de yer alan habere göre, Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanlığı görevine getirildikten sonra kendisine bakanlığın tam karşısında olan lüks bir yerde daire kiralandığı ve Ankara Çankaya’daki daire kiralandıktan sonra Bakan Pekcan’ın isteğiyle iç dekorasyonda “küçük” değişiklikler yapıldığı belirtildi.

İddiaya göre yenilemenin maliyeti de bakanlığın bütçesinden karşılandı. Bu “küçük yenileme” için 380 bin TL harcandı.

Yine iddialara göre Bakan Ruhsar Pekcan, içini tamamen yenilediği daireyi çok sevdi. Hatta bakanlık görevinden alınmasına rağmen hala o dairede oturuyor. Bakanlık yetkilileri tarafından Pekcan ailesine daireyi boşaltıp, boşaltmayacağı soruldu.

Ancak eski Bakan Pekcan’ın “O kadar masraf yapıldı. İki ay daha sürem var. Oturmaya devam edeceğim” dediği öne sürüldü.

Şimdi Ankara kulislerinde bu konuşuluyor. Ruhsar Pekcan her gün yeni bir iddia ile gündeme geliyor. Bakalım yarın neler ortaya çıkacak.

Benzer Haberler