Pehlivan: Savcılar, Peker’in iddialarını dosyalıyor

24 Haziran 2021 Perşembe

Pehlivan: Savcılar, Peker’in iddialarını dosyalıyor

Gazeteci Barış Pehlivan  Cumhuriyet gazetesinde yer alan yazısında suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarının savcılar tarafından toplandığını ifade etti.

Pehlivan yazısında, “” Hep o haklı serzeniş: Görevini yapacak bir savcı aranıyor.  Lağım çukurunu temizlemeye yardımcı olacak yargı sürecinin başlaması gerekiyor. Duydum ki o savcılar bulunmuş. Sedat Peker’in videolarındaki iddialar ve isimler için birkaç ilde soruşturmalar başlatılmış” ifadelerini kullandı.

İşte Barış Pehlivan’ın bugünkü yazısının ilgili bölümü:

Duydum ki o savcılar bulunmuş. Sedat Peker’in videolarındaki iddialar ve isimler için birkaç ilde soruşturmalar başlatılmış.

Hem videoların çözümleri, hem baroların şikâyetleri hem de açık kaynaklardaki haberler dosyalanmaya başlanmış.

Soruşturmaların İstanbul, Ankara ve Muğla’da yapıldığını öğrendim. İçeriklerine dair şu an dışarı bilgi sızdırmamak için uğraşıldığını fark ettim. Belki de bu yüzden UYAP’a bile yüklememişlerdir şu aşamada…

Nereye evrilir bu soruşturmalar, ileride göreceğiz.

Hani kulaktan kulağa fısıldanan “Erdoğan bu rüzgârı Temiz Eller Operasyonu yaparak lehine çevirir” tezi mi gerçekleşir, bilmiyorum.

Neyse…

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün kısa süre önce yaptığı bir açıklamayla bitireyim:

“Elbette soruşturmada esas olan gizliliktir ama bu gizlilik, hakikati toplumdan kaçırmak anlamı taşımaz. Bu sürecin amacı bir yanda kişi şeref, onur ve haysiyetini korumak, diğer yanda soruşturmanın somut delile dayalı olarak etkili yürütülmesini sağlamaktır. Bir suç iddiasını ve işin aslını araştıracak olan savcılarımızdır.”

Yazıyı okumak için tıklayın.

Benzer Haberler