Paramount Hotel’in satış belgeleri yayınlandı

29 Haziran 2021 Salı

Paramount Hotel’in satış belgeleri yayınlandı

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelen ve Sezgin Baran Korkmaz’ın hukuksuz şekilde sahibi olduğu belirtilen Paramount Otel’in satış belgelerine ulaşıldı.

Gazeteci Bahadır Özgür’ün Gazete Duvar’da yayınlanan ‘İşte Paramount’un satış belgeleri: Bu ‘çökme’ değil mi?’ başlıklı yazısında Paramount Otel’in nasıl satıldığına, hisse devir vaadi sözleşmesine, yazılan çeklere ve 40 milyon dolar için yapılan pazarlığa dair belgeleri paylaştı.

Özgür, Ticaret Sicil Gazetesi’ne göre Paramount Otel’in kullanım hakkına sahip Ufuk Turizm’in hisselerinin 26 Ocak 2018’de, Rusya vatandaşı Andrey Radyukevich’e geçtiğini yazdı.

Otelin satışına dair belgeleri ve yazılan çeki paylaşan Özgür, mirasçıların ‘paralarını alamadıkları’ konusunda ısrar etmeleri sonucu 26 Aralık 2018 günü, Ufuk Turizm’in Genel Müdürü Geylan Dursunoğlu imzası ile mirasçılara 3 farklı senaryo içeren yeni bir ödeme teklifi sunulduğuna dair belge paylaştı.

Özgür, yeni ödeme teklifiyle ilgili ise şunları yazdı:

“Buradan anladığımız en net şey, paranın tamamının ödenmemiş olduğu, geriye 40 milyon doların kaldığı. Dolayısıyla Cihan Ekşioğlu’nun baskın yaptığı iddia edildiği gün, otelin üzerinde mirasçıların hakkı hâlâ duruyor. Ödeme teklifinde ‘5 milyon dolar peşin, kalanı 3 yıl içerisinde taksitle ödenecek’ deniliyor. 2017 yılında resmen imzalandığı söylenen sözleşmeden farklı bir vaat bu. Niye değiştirilmek isteniyor, bilmiyoruz. Mirasçılar kabul etmezse ne olacak? Üçüncü maddede hisselerinin aynen korunacağı ve yıl sonunda kârdan pay verileceği yer alıyor. Yasemin Uras, ‘Bir kuruş hesabıma yatmadığı gibi, hisselerimi de getirip vermediler’ diyor ve anlaşmayı reddettiğini söylüyor.

Mahkeme karar verecek elbette fakat, 2017’deki sözleşmeye uyulmadığının, paranın büyük kısmının ödenmediğinin, 2018’de otel kimdeyse, açıkça kabul edildiğini söylemek gerekir. Peki tanklı baskın oldu mu? Henüz görüntü, fotoğraf vs. çıkmadığı için ondan da emin değiliz. Ne var ki, otelin Ekşioğlu tarafından basıldığının ve el konulduğunun ileri sürüldüğü günden sonra gerçekleşen bir olayı da aktarmak lazım. Bir mirasçı 5 Ağustos 2018 günü, sözleşmede yazılı hakkını kullanmak ve misafirleriyle beraber otel arazisindeki villada kalmak ister. Güvenlik görevlileri, yönetimin talimat olduğu gerekçesiyle engeller, tartaklar, araçlarına el koyar. Mirasçı bir gün sonra karakola şikâyete gidip ifade verir.”

YAZININ TAMAMI 

TIKLAYIN – Paramount Otel’in ilk sahibinin kızı: Cihan Ekşioğlu otelimize devletin tankıyla girdi

TIKLAYIN – Veyis Ateş’in sonunu hazırlayan Paramount Otel’de başka kimler kaldı?

Benzer Haberler