Pandemi nedeniyle hayatına son veren müzisyen, deyişlerle son yolculuğuna uğurlandı

2 Şubat 2021 Salı

Pandemi nedeniyle aylardır işsiz olan ve geçimini sağlayamadığı için yaşamına son veren evli ve 2 çocuk babası müzisyen Erdem Topuz, Narlıdere Cemevi’nden deyişlerle Hakk’a uğurlandı.

İzmir Buca’da yaşayan 2 çocuk babası müzisyen Erdem Topuz, ekonomik sıkıntılarından kaynaklı evinde intihar ederek yaşamına son vermişti.

Erdem Topuz’un Narlıdere Cemevinde gerçekleşen Hakk’a uğurlama erkanında, meslektaşları tarafından deyiş ve devriyeler seslendirildi.

Pandemi koşullarına göre yürütülen Hakk’a uğurlamada, Erdem Topuz’un ailesi, sanatçı dostları ve sevenleri hazır bulundu.

İSTANBUL MÜZİSYENLER VE SAHNE EMEKÇİLERİ DERNEĞİ AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Müzisyenler ve Sahne Emekçileri Derneği yöneticisi Mert Baydeniz, İzmir’de 11 aydır işsiz olan müzisyen Erdem Topuz’un yaşamına son vermesine ilişkin olarak, “Son iki ayda intihar eden ikinci müzisyen kardeşimiz. Pandemide zor durumdayız, sosyal güvencemiz yok. İktidar yanlısı müzisyenlerin sesleri çıkmıyor” açıklamasını yaptı.

“Ülkemizde nam salmış sanatçıların arkasında çalan federasyon başkanının sesi çıkmıyor” diyen Baydeniz, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği 3 bin TL ile bu işin dönmeyeceğini çok iyi biliyorlar. Kira 1500 TL, faturalar bin TL, eşi, çocuğu varsa. Bu şekilde nasıl mücadele edeceğiz” sözleriyle durumun vahametini gözler önüne seriyordu. Pandemi açıklanıp kapanma başlayalı, bir ay sonra bir yıl bitecek.” ifadesini kullandı.

Baydeniz, “En başından beri sanatçı, müzisyen, sahne emekçilerinin yaşadığı problemler, önemsememeye devam ediyor. Bazı belediyeler bazı sanatçılara olanak tanırken ya da bazıları çevrimiçi konserler sunarken, bazıları hiç görmüyor. Müzik susuyor, müzisyenler ölüyor!” dedi.

Benzer Haberler