Palandöken: 17 Mayıs beklenmeden kafalardaki soru işaretleri giderilmeli

15 Mayıs 2021 Cumartesi

Palandöken: 17 Mayıs beklenmeden kafalardaki soru işaretleri giderilmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pazartesi günü beklenmeden işletmelerin açılışları ile ilgili soru işaretleri giderilmeli, çalışma şekil ve şartları belirlenmelidir. Tüm sektörlerde endişeli bekleyişe bir son verilmelidir” dedi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların iş yerlerini 17 Mayıs’ta yeni yasaklamalar olmadan açmasını beklediklerini ifade etti. Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, 29 Nisan’da başlayan tam kapanma döneminin 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süreceğini anımsatarak, esnaf ve sanatkarın yeni bir kapanmaya tahammülü olmadığını vurguladı.

Palandöken, “Kayıtlı ekonomi içerisinde yer alan esnaf ve sanatkarlarımızın iş yerleri 17 Mayıs Pazartesi günü yeni yasaklama olmadan açılmayı beklemektedir. Bunun için zaman kaybedilmeden, pazartesi günü beklenmeden işletmelerin açılışları ile ilgili kafalardaki soru işaretleri giderilmeli ve çalışma şekil ve şartları belirlenmelidir. Tüm sektörlerde endişeli bekleyişe bir son verilmelidir. Belirsiz bekleyiş esnafımızı tedirgin etmektedir” açıklamasını yaptı.

Esnafın salgının başından beri yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Palandöken, işletmelerin son 3 dini bayram ile özel günlerden hak ettiği geliri elde edemediğini bildirdi. Palandöken, “Esnafımızın daha fazla mağdur edilmesine müsaade edilmemeli. Aylardır kapalı olan ve iş yapamadığı için büyük mağduriyet yaşayan esnafımızın derin bir nefes alması sağlanmalıdır” dedi.

Esnaf bayram öncesi nefes almak istiyor

Benzer Haberler