Öztrak’tan ‘sabır’ isteyen Erdoğan’a: İflasın ilanı

25 Temmuz 2022 Pazartesi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyona karşı halktan sabır istemesine tepki göstererek, “hala sıkılmadan, milletten sabır istiyorsa bu, siyasi aczin ve iflasın ilanıdır” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Öztrak, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrarladığı “sabır” telkinine tepki gösterdi. Öztrak, Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı Derya Yanık’ın Aile Destekleri Programı’ndan çalışan ve emeklilerin de yararlanabileceğini açıklaması ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yardım dağıtılan aile sayısının artmasına ilişkin ifadelerini eleştirdi. Öztrak, “Milletimiz sandık gelir gelmez ‘bye, bye Erdoğan’ demeye hazırlanıyor” dedi. Öztrak’ın konuşmasından satır başları şöyle:

CHP’li Baltacı’dan ‘fedakarlık’ isteyen Erdoğan’a: O devir kapandı

“O HÜKÜMETİN BEYİN ÖLÜMÜ DE GERÇEKLEŞMİŞTİR”

20 yıldır iş başında olan bir hükümet, bugün vatandaşlarımıza hala ‘sabredin’ diyebiliyorsa, o hükümete sadece ‘metal yorgunu’ denmez; aynı zamanda, o hükümetin beyin ölümü de gerçekleşmiştir. 20 yıl hem devletlerin hem de insanların hayatında oldukça uzun bir zamandır. Verilen sözlerin, vaatlerin yerine getirilmesi için, haydi, haydi yetecek bir süredir. Ama 20 yılın sonunda sözlerini tutmayan, millete zulmeden bir hükümet, hala sıkılmadan, milletten sabır istiyorsa bu, siyasi aczin ve iflasın ilanıdır. Milletimiz, kendisine zulmedenlere sabretmez. Zulme karşı durmayıp, sessizce sabretmenin, zulme rıza göstermek olduğunu, zulme rıza gösterenin de zulme ortak olduğunu bilir. Milletimiz kendisine zulmedenleri de çok iyi tanır… Allah aşkına! Milletimiz, Erdoğan ve onun şahsım hükümetlerinin, ülkemizi düşürdüğü bu hale daha ne kadar sabredecek?.. Milletimiz, kendisini faiz lobilerine ezim ezim ezdiren Erdoğan’a, ülkeye, ‘ya benimsin ya kara toprağın’ diyen kifayetsizlere, daha ne kadar sabredecek?.. Milletimiz, milli parasının itibarını, yerlere düşüren Erdoğan’a daha ne kadar sabredecek?.. Milletimiz, Erdoğan’ın sebebi olduğu, bu işsizlik kıyametine daha ne kadar sabredecek?.. Erdoğan’ın besleyip büyüttüğü, milletin alın terine, emeğine, cebine musallat olan, bu enflasyon canavarına milletimiz daha ne kadar sabredecek?.. Erdoğan’ın elinde şaha kalkan bu akaryakıt masrafına, milletimiz daha ne kadar sabredecek?.. Çiftçilerimiz, üreticilerimiz, Erdoğan yönetiminde arşa çıkan bu girdi maliyetlerine daha ne kadar sabredecek?

“SARAY’IN TROLLERİ ORTALIĞI BİRBİRİNE KATIYORDU”

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanı, Aile Destekleri Programı’ndan çalışan ve emeklilerin de yararlanabileceğini söylemiş. İşte bunun adı; şecaat arz ederken, sirkatin söylemektir. Bu ülkede; emeklilerimizin açlık sınırının altında aylık aldığını, çalışan yoksulluğunun büyük sorun olduğunu biz söyleyince, Saray’ın trolleri ortalığı birbirine katıyordu. Ama şimdi kendi bakanları, hem çalışan yoksulluğunu hem de emeklilerimizin yoksulluğunu kabul etmiş. 20 yılın sonunda geldiğimiz yeri pek güzel özetlemiş. Nebati Bakan’da geçtiğimiz günlerde; ‘2002’de 1 milyon aileye sosyal yardım yapılıyordu, 2021 yılında 4,3 milyon ailemize yapılıyor’ diyerek, 20 yılda dörde katladıkları yoksul sayısıyla övünüyordu. Yani atama bakanların al birini, vur ötekine…

ÖZTRAK’TAN YANDAŞ ATV’YE: CAKA SATAN ERDOĞAN’A BU MESAJI SORUN

Öztrak, açıklamalarının ardından soruları yanıtladı.

Öztrak, yandaş ATV’nin “ABD’nin SDG’nin öldürülen teröristi için taziye mesajı yayınlaması” ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:

“Ülkemizde teröre bulaşmış bir terörist için ABD Merkez Komutanlığı’nın taziye mesajı yayınlamasını kabul etmemiz mümkün değildir. Kınıyoruz. Müttefiklerimizden bu konularda daha özenli olmalarını bekliyoruz. Bu soruyu soran yayın organını da ‘o metne bu terör örgütünü yazdırdım şu metne bu terör örgütünü yazdırdım’ diye içeride caka satan Erdoğan’a bu mesaj hakkında ne düşündüğünü sormasını da bekliyoruz.”

Benzer Haberler