Öztrak: Yesinler sizin kurtuluş savaşınızı

26 Kasım 2021 Cuma

Öztrak: Yesinler sizin kurtuluş savaşınızı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Demokrat Parti Ekonomik İşler Başkanı Bülent Şahinalp ve Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota ekonomi gündemini görüşmek üzere TBMM’de bir araya geldi.

Faik Öztrak’ın konuşmasında öne çıkan satırlar şu şekilde:

“Türk çiftçisini borca batırdıktan sonra bu kimin kurtuluş savaşı, bu nasıl bir kafa? Milletin borsadaki mal varlığı 234 milyar dolar eridi. Varlık fonundaki varlıkların değeri 34 buçuk milyar dolardı iki ayda 23 buçuk milyar dolara düştü. Daha dün darbenin arkasında olduğunu söyledikleri BEA’nın veliahtıyla anlaşma yapıldı. Yesinler sizin kurtuluş Savaşınızı. ”

ÖZTRAK’TAN VATANDAŞA MİTİNG ÇAĞRISI

“Demokrasilerde sandıktan kaçılmaz, sandıktan kaçan demokrat olmaz. Biz Erdoğan ve bu ucube koalisyonun küçük ortağına tekrar seçim çağrımızı tekrarlıyoruz. Aksi halde yiyecek ekmeğimiz bile kalmayacak. Bugün susma günü değildir. Biz bunun için meydanlara iniyoruz. İlk mitingimiz 4 Aralık’ta Mersin’de olacak. Milletimizi de mitinglere davet ediyoruz.”

“BAKANIN GİDİCİ OLDUĞUNU ANLAMIŞ”

Lütfi Elvan’ın bakanlıktan alınacağı iddiası üzerine konuşan Öztrak ” Hazine ve Maliye Bakanı’nın ağzını bıçak açmıyor. Akşamdan beri yardımcısı sosyal medyadan mesaj verip duruyor. Bakanın gidici olduğunu bakan yardımcısı anlamış, saraya sosyal medyadan ‘ben buradayım’ işareti yapıyor.”

ÖZTRAK’TAN ERDOĞAN’A MANDACI YANITI

“Kral çıplak” diyenlere, hatalarını söyleyenlere, ülkeyi sıcak para baronlarına, kara paracılara, manipülatörlere, spekülatörlere, egemen güçlere yem ediyorsun diyenlere, “Mandacı iktisatçı” diyor. Biz kendisine mandacı kimdir, nedir bir anlatalım.

Mandacı; “Bu can bu tende kaldığı müddetçe, Papazı vermem” diye millete caka sattıktan sonra o papazı özel uçakla ABD Başkanının Oval Ofisine bir gecede gönderendir.

Mandacı; kendisine “aptal olma” diye, mektup yazanların ayağına koşup hakaret dolu mektubu, yüzüne çarpmayıp, kedi gibi pısandır.

Mandacı; Rus uçakları İdlib ’de 36 askerimizi şehit ettiğinde, bunun hesabını soramayan üstüne üstlük Kremlin Sarayı’nın kapılarında dakikalarca bekleyip, Rusların resmi televizyon kameralarının önünde kendini rezil edendir. Milletin itibarına sahip çıkamayandır.

Mandacı; 30 yaşındaki bir İranlı sahtekârın önüne yatanlardır. Ondan aldıkları dolarları, ayakkabı kutularında evlerindeki çelik kasalarda saklayanlardır. Milli şerefimizin ve haysiyetimizin timsali al bayrağımızı bu dolandırıcıya yandaş televizyonlarında dekor yaptıranlardır.”

Benzer Haberler