Özgür Özel’den Avrupa Parlamentosu nezdinde Schengen temasları

Yayın tarihi: 7 Nisan 2024 Pazar 3:17 pm - Güncelleme: 7 Nisan 2024 Pazar 3:21 pm

Haber: Ceren Ural

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk vatandaşlarının sıkça sorun yaşadığı Schengen Vizesi için Avrupa Parlamentosu nezdinde girişimlerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk vatandaşlarının sorun yaşadığı Schengen Vizesi konusuda Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Iratxe Garcia Perez ile görüştü.

CHP Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke ile birlikte yaptığı ziyaretten fotoğrafı sosyal medya hesabından Özgür Özel ziyaretin detayları hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bükreş’te dün yaptığımız temaslar sırasında çok sayıda liderle olduğu gibi Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar Grubu’nun Başkanı Iratxe Garcia Perez ile görüşmemizde de vize sorununu konuştuk.

Avrupa’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın Schengen vizesi için aylarca randevu beklediklerini, öğrencilerimiz, iş insanlarımız ve şoförlerimiz başta birçok vatandaşımızın yaşadığı zulme varan mağduriyeti anlattık.

Avrupa’nın bu soruna acil çözüm getirmesi gerektiğini söyledik. Sayın Garcia Perez, bu konuyla derhal ilgileneceğini ve bizi bilgilendireceğini belirtti.”

Özgür Özel’den İngilizce mesajla dünyaya Filistin çağrısı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türk vatandaşlarının sıkça sorun yaşadığı Schengen Vizesi için Avrupa Parlamentosu nezdinde girişimlerde bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ