Özgür Özel’den Serhat Türkel’e destek

Yayın tarihi: 21 Mayıs 2024 Salı 6:22 pm - Güncelleme: 21 Mayıs 2024 Salı 6:22 pm

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile CHP’nin Samsun’da ilk kez gerçekleştirilecek MYK toplantısı için kente gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel’i makamında ziyaret etti. Ziyarete CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, parti merkez yürütme kurulu üyeleri, kadın kolları merkez yürütme kurulu üyeleri ve parti meclis üyeleri eşlik etti.

“BANA İNANANLARI UTANDIRMAYACAĞIM”

Tarihsel açıdan son derece önemli bir günde gerçekleşen ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden iki lider bir süre sohbet etti. Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, sohbette “Sizleri Atakum Belediyesi’nde ağırlamak onur ve gurur verici. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı, Samsun’a adım atarak başlatmasının 105. yıl dönümününde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, çiçeği burnunda belediyeciliğimizle sizleri ağırlamaktan mutluyuz. Hepiniz hoş geldiniz. Atakum’da belediye başkanlığı bana nasip oldu. Ben Atakum’da yaşayan her iki kişiden birinin oyunu aldım. Önce bu güvene layık olabilmek ve sonrasında her üç kişiden ikisinin oyunu alabilmek için çalışacağım, bana inananları utandırmayacağım. Sizlerle birlikte 19 Mayıs’ı Samsun’da geçiriyor olmak bizi çok mutlu etti.” diye konuştu.

“HEP BERABER BAŞARACAĞIZ”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Atakum Belediye Başkanlığı görevi en iyi şekilde yapacağına inandığı belirterek Başkan Türkel’e görevinde başarılar diledi. İran Devlet Başkanı İbrahim Reisi’nin helikopter kazası sonrası vefatı dolayısıyla  başsağlığı dileklerini ileterek sözlerine başlayan Özel, belediye binası önünde yaptığı konuşmada şu ifadelerini kullandı: “Atakum Belediyesi’nde bayrak devir teslim yaşandı. Şimdi Atakum’u yine bir CHP’li yönetecek. 41 yaşındaki genç arkadaşımız, Atakum’a dinamizm getirecek. Atakum’a ileride hatırlanacak çok önemli hizmetler, çok önemli kazanımlar bırakarak 5 yıllık görevini tamamlayacak. Atakumlular ondan memnunsa görevine devam edecek, yoksa daha önce olduğu gibi bir bayrak devir teslimi yaşanacak. Ama Başkan Serhat Türkel ve ekibinden çok ümitliyiz. Kendisine başarılar diliyoruz. Ayrıca burası sadece CHP’lilerin görev yaptığı bir yer değil, diğer siyasi partilerin belediye meclis üyelerine de başarılar diliyoruz Konuştuk taahhütte bulundu. İlk hedefi üçte ikiyi, yüzde 65-66 oy oranını yakalamak. Bugün kendisine oy vermemiş ama onun adil, şeffaf, dürüst, halkçı belediyeciliğiyle kendisine Atakum’daki her üç kişiden ikisinin oy verdiği, destek verdiği bir sürecin sözünü verdi. Bu dönem sorumluluk, sadece yerel yönetime dahil değil. Çünkü bizim Atakum’a nasıl yönettiğimize bakan Samsunlular yapılacak ilk genel seçimlerde bize Türkiye’de talep ettiğimiz görevi verip vermemeye karar verecekler.  O yüzden burada yapılacak kamu hizmeti sadece yerel bir hizmet değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine çok önemli bir hizmettir.

O yüzden burada yapılacak kamu hizmeti sadece yerel bir hizmet değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine çok önemli bir hizmettir. Ben Samsun’da, Gazi’nin Partisi’ni birinci parti yapmayı hedefliyorum. Herkes sorumluluğunu bilecek ve ona göre çalışacak. Hep beraber başaracağız.”

 

Kaynak: BÜLTEN