Özgür Özel’den ittifak açıklaması: Ben elimden geleni yaptım

Yayın tarihi: 28 Şubat 2024 Çarşamba 3:12 pm - Güncelleme: 28 Şubat 2024 Çarşamba 4:14 pm

CHP Lideri Özgür Özel Muğla’da partisinin aday tanıtım toplantısında yerel seçimlerde ittifak konusunda elinden geleni yaptığını söyleyerek Türkiye İttifakı vurgusunda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Muğla’da partisinin aday tanıtım toplantısında konuştu. Görevini devretmeye hazırlanan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü kürsüye davet eden Özel,  hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek bir teklifte bulundu.

CHP’nin belediye başkanlarını ortak bir zeminde buluşturmak istediklerini söyleyen Özgür Özel, liderliğini Yılmaz Büyükerşen’in yapacağını kuruluşta Osman Gürün’ün de yer almasını istediğini söyledi.

“ADAYLARIMIZ MUĞLA’YI RANTA DEĞİL HALKA AÇACAK”

CHP’de bir değişim yaşandığını, kadınları ve gençlerin partide daha fazla söz sahibi olacağını belirten Özgür Özel, Muğla’da gösterdikleri adayların yaş ortalamasının 49 olduğunu ifade etti. Özel, göreve başladıkları gün bütün belediye başkanlarının malvarlıklarını halka açık şekilde makam odalarının kapısına asacaklarını söyledi. Özel, “Adaylarımızın Muğla’yı ranta değil halka açarak yöneteceklerine yürekten inanıyorum” dedi.

Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“AKP’nin her şeye rağmen ranta açamadığı, çevre felaketinde karşısına toplumla birlikte yerel yöneticilerin kol kola girdiği, karnını emeğiyle kazandığı ekmeğiyle doyuranların yaşadığı bir yerdeyiz. İktidarında, Muğla’yı ranta açmaya gönüllü olmuş birine bu şehri teslim etmeyeceğiz.

Emekliye bayram ikramiyesini sadece 3 bin lira yaptılar. 18 kiloyu bile emeklinin mutfağından çaldılar. Meclis’i kapatmayalım 3 gün daha çalışalım. CHP olarak seçim sonuçları için Muğla’dan hiç şüphe etmiyoruz. İlerleyen günlere umutla bakacağımız günlerdeyiz Muğla için. Mehmet Şimşek’in ağzında bir bakla var. Diyor ki 1 Nisan’dan sonra para sıkılaştırma politikasına geçeceğiz. Eğer bir şey yapacaksanız 1 Nisan’dan bir gün önce yapacaksınız. 31 Mart’ta sandığa gideceksiniz.

İTTİFAK VURGUSU: BEN ELİMDEN GELENİ YAPTIM

Endişe duyan herkes 31 Mart’ta bu iktidara gücünü göstermek zorundadır. 1 Nisan’da acı reçete geliyor. O yüzden sandığa gitmemiz gerekiyor. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın gücünü dengelemek zorundayız. Cumhur İttifakı’nın karşısında en büyük emeği gösterdim. Çiçeği elime aldım bunların karşısında duralım dedim. Ben elimden geleni yaptım. Biz Ankara’da bir ittifak geliştiremedik. Seçmen bir yere gitmedi. yöneticilerin fikri değişmiş olabilir saygı duyuyorum. Seçmenin Bahçeli’nin U dönüşüne tepkisi değişmedi. Atatürk sevgisi değişmedi.

Türkiye İttifakı’nda aslan sosyal demokratlar var. Yanlız değiliz milliyetçi, muhafazakar, kürt demokratlar var. Filenin Sultanları Dünya Şampiyonu olunca gırtlağı düğümlenenler var ya onlar Türkiye İttifakı’dır. Türkiye İttifakı’nın renkleri kırmızı beyazdır. Biz 31 Mart seçimlerini Türkiye İttifakı ile kazanacağız. Karınca gibi ezdiğin çiftçilerin kardeşleri vardır hepsinin arkasındayız. Yurtdışına gitmek isteyen gençlerimize sesleniyoruz. Kimse enseyi karartmasın. Umut vardır. Biz buradayız hep birlikteyiz ve hiç bir yere gitmiyoruz.”

Özel’in konuşmasının ardından adaylar açıklandı.

TRT’den Özgür Özel’e ‘eleştiri’ sansürü! Yayını alelacele kesip paylaşımı sildiler

Kaynak: TELE1