Özgür Özel’den İran-İsrail gerilimine ilişkin açıklama

Yayın tarihi: 14 Nisan 2024 Pazar 2:01 pm - Güncelleme: 14 Nisan 2024 Pazar 2:08 pm

CHP Lideri Özgür Özel, İran‘ın İsrail’e yönelik hava saldırıları hakkında, “Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İran’ın İsrail’e yönelik hava saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bölgemizi tehdit eden İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz. Ortadoğu’da tansiyon bu denli yükselmişken tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulunuyoruz” ifadesini kullanan Özel,  “Kurucumuzun “Yurtta barış dünyada barış” vasiyetini hatırlama ve sahiplenmemizin gerektiği bir dönemdeyiz” ifadelerini kullandı.

İran’dan İsrail’e hava saldırısı! BMGK’den acil toplantı kararı

FİLİSTİN ÇAĞRISINDA BULUNDU

Özel Filistin’e ilişkin de şunları söyledi:

“İnanıyoruz ki Gazze’de kalıcı ateşkes sağlanmadan bölgedeki tırmanmanın durdurulması ve çatışma riskinin azaltılması mümkün olmayacaktır.

Bu çerçevede barış, huzur ve istikrarın sağlanmasının tek geçerli çözümünün 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması olduğu inancımızı yineliyoruz.”

Dünyanın gündeminde İran-İsrail gerilimi var! Türkiye suskun

Özgür Özel Fransa’ya gidiyor

Kaynak: HABER MERKEZİ