Özgür Demirtaş’tan Atilla Yayla’ya: Anladığım kadarı ile çıkarınız için Siyasal İslam’a yanlayan bir liboşsunuz

19 Temmuz 2021 Pazartesi

Özgür Demirtaş’tan Atilla Yayla’ya: Anladığım kadarı ile çıkarınız için Siyasal İslam’a yanlayan bir liboşsunuz

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Atilla Yayla’ya “Anladığım kadarı ile çıkarınız için Siyasal İslam’a yanlayan bir liboşsunuz” diye yanıt verdi.

 

Liberal Düşünce Topluluğu kurucusu Atilla Yayla, sosyal medya hesabından Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Yayla, paylaşımında “Adam Akbank YK üyesi ve böylesine partizan. İlginç bir durum doğrusu. Banka buna nasıl müsaade ve tahammül ediyor anlamak zor” dedi.

Özgür Demirtaş da bu paylaşımı üzerine Yayla’ya Twitter hesabından yanıt verdi. Demirtaş, Yayla’ya seslenerek şu ifadeleri kullandı:

“Uluslar-arası akademik yayınınız olmadığı için sizi tanımıyorum. Anladığım kadarı ile ÇIKARINIZ için Siyasal İslam’a yanlayan bir LİBOŞsunuz. Ben Özgürlükçü bir insan olduğum için: ‘O yüzden mi sizi Bakan’ın Üniversitesine aldılar’ demeyeceğim. Benim hiçbir siyasi partiyle bağım yok (olsa 5 dkda kayıtları çıkarırlar). Ama sizin profiliniz siyasi parti RT’si kaynıyor. Önce insan kendine bakmalı. Ben Türkiye’deki 10 pozisyonumun 3-5’ini bıraksam bana bir şey olmaz. Ama siz Edirne’nin Batısı, Van’ın doğusunda HİÇsiniz.

Bu arada bana yazdığınız: Vergisini verdiğim, alnımın akıyla yaptığım işlerimden birine bir TEHDİTdir. Bunu da TÜM TÜRKİYE not etti.”

İşte Özgür Demirtaş’ın paylaşımları:

Benzer Haberler