Özel’den Kılıçdaroğlu-Yavaş görüşmesinin ardından açıklama! ‘Normalleşme’ vurgusu

Yayın tarihi: 25 Haziran 2024 Salı 10:08 pm - Güncelleme: 25 Haziran 2024 Salı 10:14 pm

Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş’ın görüşmesine ilişkin konuştu. Özel, “Yemeğin haber değerinin olması demek ki bu konularda bizim de biraz normalleşmeye ihtiyacımızın olduğunu gösteriyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 10 Ekim Barış Derneği Dayanışma Yemeği’ne katılmak üzere geldiği Vedat Dalokay Kokteyl Salonu önünde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kılıçdaroğlu ve Yavaş bir araya geldi! “Özel bir gündemimiz yok”

“MANSUR BEY BU AKŞAMKİ YEMEKLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ”

Yavaş ve Kılıçdaroğlu’nun görüşmesi hakkında sorulan soruya Özel şöyle cevap verdi:

“CHP’de kim kimle iletişim kuruyorsa, sohbet ediyorsa bu partinin yararına bir iştir. Mansur Bey de bu akşamki yemekle ilgili bilgi verdi. Ben de memnuniyetimi ilettim, Ekrem Bey’in de açıklamasını takip ettim. Önümüzdeki haftalarda olacak bir yemek. Yemekler yenmiyorsa ve önceki genel başkanla birlikte büyükşehir belediye başkanlığı yapmış ya da görev yapmış arkadaşlar yemek yemiyorlarsa, sohbet etmiyorlarsa bunun haber değeri vardır. Yemeğin haber değerinin olması demek ki bu konularda bizim de biraz normalleşmeye ihtiyacımızın olduğunu gösteriyor. Bunları parti içi normalleşmeye dair kıymetli, önemli ve desteklediğim adımlar olarak nitelendiriyorum.”

“BU ASGARİ ÜCRETLE HAMZA BEY BİR AY GEÇİNSİN, ONDAN SONRA GELSİN BÖYLE DEĞERLENDİRMELER YAPSIN”

Özel, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın asgari ücret açıklamasına ilişkin de şunları söyledi:

“Biz de zaten bundan endişe ediyoruz ve bununla ilgili çalışma yapıyoruz. Asgari ücret, TÜİK’in enflasyonlarına göre verildiği günden itibaren yüzde 25 aşındı. Gerçek gıda enflasyonuna göre yüzde 40-45 aşınmış durumda. Bu noktadan sonra öyle bir çalışmamız yok demek vicdansızlığın ve bu vatandaşın gönlünde düştükleri yerin boşuna olmadığının, vicdansızlığın bir göstergesidir. Bu asgari ücretle Hamza Bey bir ay geçinsin, ondan sonra gelsin böyle değerlendirmeler yapsın.”

Kaynak: ANKA