Oyunlara özel çevrimiçi mağazasını açtı

Yayın tarihi: 2 Ağustos 2023 Çarşamba 9:30 am - Güncelleme: 1 Ağustos 2023 Salı 4:47 pm

Samsung,  dünya çapında 30’dan fazla ülkedeki oyunculara hitap eden ve pek çok ürünü bir arada sunan, oyunlara özel çevrimiçi mağazası Samsung Game Portal’ı kullanıma açtı.

Samsung Electronics, oyun konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi mağaza olan Samsung Game Portal’ı ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Brezilya’dan başlayarak dünya çapında 30’dan fazla ülkede Samsung.com’da kullanıma sundu. Samsung Game Portal; oyuncular için akıllı telefonlar, TV’ler, oyun monitörleri ve yüksek performanslı SSD’ler gibi ürünlere göz atma ve satın alma kolaylığını önemli ölçüde artırmak üzere tasarlanan, pek çok oyunu bir arada sunan bir çevrimiçi mağaza.  Ayrıca müşterilere, tercihlerine ve deneyimlerine göre özelleştirilen oyunla ilgili çeşitli içerikleri de tek bir yerde sunuyor.

2021 yılında, küresel çapta profesyonel hizmetler sunan Accenture şirketi, oyunlarla ilgili aydınlatıcı bir çalışma yayımlamıştı. Bu çalışma, oyun oynayan kişilerin yarısının oyun oynamak için birden fazla cihaz kullanan, çapraz platform oyuncuları olduğunu ve haftada ortalama 16 saat oyun oynamanın yanı sıra haftada 8 saat oyunla ilgili video içeriği izlediklerini ve haftada 6 saat de oyunla ilgili topluluklara katıldıklarını ortaya koyuyordu.

Samsung Game Portal

İlginizi çekebilir: Pokemon GO çevrimiçi savaşlar için düğmeye bastı!

Samsung da tüketicilerin eğilimlerine yanıt olarak Game Portal’ı oyun bilgileri, yerel ve uluslararası uzman incelemeleri, ürün satın alma avantajları ve teklifleri, kullanıcıların oyunlardan daha fazla keyif almasına yardımcı olan ürün kullanım fikirleri ve oyunla ilgili haberler gibi etkileyici bir içerik çeşitliliği sağlayacak şekilde tasarladı.

Portalda yer alacak önemli ürünler arasında, yüksek performanslı Galaxy Snapdragon8 2. Nesil Mobil Platformu ve 5000mAh bataryasıyla mobil oyunlar için optimize edilmiş Galaxy S23 Ultra; Samsung Gaming Hub aracılığıyla kullanıcıların ayrı bir konsol olmadan bulut oyunlarının keyfini çıkarmasını sağlayan Neo QLED TV (erişim ülkelere göre değişiklik göstermektedir) ve 49 inç kavisli OLED ekranıyla etkileyici bir oyun deneyimi sunan Odyssey OLED G9 monitör yer alıyor. Bir diğer etkileyici ürün ise PlayStation ve DirectStorage PC oyunlarının daha hızlı yüklenmesi için 7.450 ve 6.900 MB/s’ye varan sıralı okuma ve yazma hızları sunan 990 PRO SSD.

En fazla yatırım yapılan teknoloji alanlar robotik ve otomasyon