Oytun Erbaş, “dedesi veteriner çıktı” haberine yanıt verdi

7 Şubat 2022 Pazartesi

Oytun Erbaş, katıldığı bir programda babasının pazarcı olduğunu söylemiş ancak babası banka müdürü çıkmıştı. “Dedem pazarcıydı” diyen Erbaş’ın dedesinin veteriner de olduğu ortaya çıktı.

Katıldığı bir televizyon programında açıklama yapan Oytun Erbaş’ın “Bana ‘pazarcıdan ilim adamı mı olur’ dediler. Halka anlaşılır şekilde izah yapıyorum, bu nedenle kıskanıyorlar. Biz Anadolu çocuğuyuz. Eğer bu hükümet olmasaydı bizim öğretim üyesi olma şansımız yoktu. Çünkü pazarcının oğluyum.” açıklaması sosyal medyada eleştirilerin hedefi olmuştu.

Oytun Erbaş’ın babası Bülent Erbaş’ı tanıyan sosyal medya kullanıcıları, ailenin Sökeli değil, Ödemişli olduğunu, baba Erbaş’ın da programda bahsedildiği gibi pazarcı değil bankacı olduğunu ortaya çıkardı. Bu bilgilerin yer aldığı paylaşımı alıntılayan ünlü eğitimci Prof. Dr. Selçuk Şirin de “Şu iki haberi üst üste okuyunca ülkede olup biten her şeyi anlayabiliyorsunuz” yorumunu yaptı.

Babasının bankacı olduğu için ‘yalancılıkla’ itham edilen Erbaş, yeni bir açıklama yaparak dedesinin yanında büyüdüğünü belirtti. Erbaş, Instagram hesabından yaptığı yeni açıklamada babasının değil dedesinin pazarcı olduğunu söyledi. Erbaş, ‘Ben dedemin yanında büyüdüm. Ödemiş’te kime sorarsanız sorun benim pazarcı olduğumu herkes bilir.’ ifadelerini kullandı.

YALANLANDI

Bu açıklamanın ardından gözler Oytun Erbaş’ın ailesine çevrilirken, “dedem pazarcıdır” açıklaması da yalanlandı. Ödemişli Efeler Kulübü isimli internet sitesinde  Oytun Erbaş’ın dedesi Bülent Erbaş “Bülent Erbaş 1951 yılında Ödemiş’te doğdu. Kuvâ-yi Milliye Soma Cephesi Komutanı Baytar Osman Erbaş’ın torunudur. Bülent Erbaş, İlkokul ortaokul ve liseyi Ödemişte okudu. Üniversiteyi Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinde okudu.” ifadeleri ile tanıtıldı.

OYTUN ERBAŞ’TAN AÇIKLAMA

Yeniçağ’dan Ümit Karadağ’a dedesinin veteriner olduğu iddialarıyla ilgili konuşan Erbaş, “O kim biliyor musun? Babamın babasının babası. Babamın dedesi yani veteriner. Babamın babası terzidir. Benim pazarcı olan annemin babası. Gerçek dedem yani. Babamın sayfasını bulmuşlar. Orada da Kuvayı Milliye Soma Cephesi komutanı baytar Osman Erbaş’ın oğludur yazıyor” yanıtını verdi.

Babasının pazarcı değil bankacı olduğu ortaya çıkan Oytun Erbaş: Biz yılbaşı kutlamayız elimizde kadeh gezdirmeyiz

Benzer Haberler