Öyle bir ismi var ki, kimse tek seferde okuyamıyor

4 Ocak 2022 Salı

Öyle bir ismi var ki, kimse tek seferde okuyamıyor

Sandra Williams isimli bir kadın, kızı dünyaya geldiğinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilecek kadar ilginç ve uzun bir isim koymayı seçti.

Anne ve babalar yeni çocuk sahibi olduklarına ona isim verme konusunda uzun uzun düşünürler. Kimi zaman alışılmışın çizgisinden ilerleyerek aile büyüklerinin isimlerini, kimi zaman ise hiç beklenmeyen ya da daha önce daha az duyulan adlara yönelirler. Sandra Williams, kızının adının daha önce kimse olmayan bir isim olmasını istedi. Küçük kızı 12 Eylül 1984’te doğdu ve ailesi doğum belgesine ‘Rhoshandiatellyneshiaunneveshenk Koyaanisquatsiuth Williams’ yazdırdı.

KİMSE TEK BİR SEFERDE OKUYAMIYOR

Kızlarının adının rekorunu kısa sürede kaptırmak istemeyen aile küçük bir değişiklik yaparak daha uzun bir isimde karar kaldı. İşte değişiklikten sonraki adı;

“Rhoshandiatellyneshiaunneveshenkescianneshaimondrischlyndasaccarnaerenquel- lenendrasamecashaunettethalemeicoleshiwhalhinive’onchellecaundenesheaalauson- drilynnejeanetrimyranaekuesaundrilynnezekeriakenvaunetradevonneyavondalatar- neskcaevontaepreonkeinesceellaviavelzadawnefriendsettajessicannelesciajoyvaelloy-
dietteyvettesparklenesceaundrieaquenttaekatilyaevea Williams”

ARKADAŞLARI “JAMİE” DİYOR

Arkadaşlarının kızına “Jamie” şeklinde seslendiklerini dile getiren Sandra, “Guinness Dünya Rekoru kırmak için bir şeyler yapmalıydım. Adının benzersiz olmasını sağlamalıydım. Adı farklı olmalıydı ve benim Guinness kitabında yer almam gerekiyordu. Adının başkalarınınki gibi olmasını istemedim.” diye konuştu.

Benzer Haberler