Otobüste ‘yer verme’ tartışmasında biber gazı sıktı! Yolcular fenalaştı

6 Aralık 2023 Çarşamba

Ümraniye’de İETT otobüsünde iki kadın arasında yer verme nedeniyle çıkan tartışmada taraflardan biri biber gazı sıktı. Bazı yolcular fenalaşınca şoför, otobüsü tahliye etti. Polis, biber gazı sıkan kadını ifadesini almak üzere polis merkezine götürdü.

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde meydana gelen olayda iddiaya göre, seyir halindeki İETT otobüsünde iki kadın yolcu arasında yer verme nedeniyle tartışma çıktı. Bu sırada kadınlardan biri çantasından çıkardığı biber gazını tartıştığı kadının yüzüne sıktı. Biber gazından otobüsteki yolcular da etkilendi. Şoförün otobüsü durdurmasıyla yolcular dışarı çıktı.

YOLCULAR FENALAŞTI

Biber gazına maruz kalan kadın bayılırken bir yolcunun yardımıyla otobüsten indirilerek yakındaki bir iş yerine götürüldü. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bayılan kadın hastaneye kaldırılırken, biber gazını sıkan kadın ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Tarafların birbirinden şikayetçi olmadığı öğrenildi.

‘OTOBÜSTEN İNSANLAR ÇIKMAYA BAŞLADI HERKES GÖZÜNÜ TUTUYORDU’

Görgü tanığı Mazhar Şimşek, “Dün arkadaşlarla içeride çalışıyorduk. Dışarıdan bir ses geldi. Kaza olduğunu zannettik ve dışarı çıktık. Otobüsten insanlar çıkmaya başladı. O arada herkes gözünü tutuyordu. Olayda iki kadın arasındaki tartışmadan dolayı biri biber gaz sıkıyor. İnsanlar da kapalı alanda olduğu için etkileniyor. Gözleri çok kötü oluyor. Biz de insanlara su vererek yardım etmeye çalıştık. Bir abla baygınlık geçirdi. Başka bir yolcu ise bayılan kadını bizim dükkana getirdi. İlk müdahaleyi yaparken ambulansı aradık diğer biber gazı sıkan arkadaşı da polis ekipleri alıp karakola götürdüler. Baygınlık geçiren bir de yaşlı teyze ve amca vardı, nefes alamıyordu. Yaşlı teyzeyle diğer kadını ambulans hastaneye götürdü. Çoğu kişi de mağdur oldu. O kadar kalabalıktı ki otobüsün içi, tartışma olması da normal. Otobüste iğne atsan yere düşmeyecek bir kalabalık vardı. Otobüsten indiler tekrar binemediler. Bu kadar kalabalık ortamda bunlar normal ama biber gazı sıkılması da yanlış. Astım hastası varmış içeride çocuklar, yaşlılar vardı. Biz de elimizden gelen yardımı yaptık” dedi. (DHA)

İstanbul’da tramvay hattında teknik arıza! İETT seferleri devreye girdi