Otobüs tacizcisi hakkında yakalama kararı

5 Mart 2021 Cuma

Otobüs tacizcisi hakkında yakalama kararı

İETT otobüsünde mastürbasyon yaparak genç kadını taciz eden M.R.Ö.’nün yargılanmasına başlanıldı. 6 aydan 3 yıla kadar hapsi istenilen M.R.Ö. hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

26 Ekim 2020 tarihinde İstinye Dereiçi-Kabataş arasında sefer yapan İETT otobüsünde mastürbasyon yapan 44 yaşındaki M.R.Ö. yan koltukta oturan kadın yolcu tarafından kaydedilmişti. M.R.Ö.’nün tacine uğrayan duruşmanın müştekisi P.Ç verdiği beyanda, şu ifadeleri kullandı:

“Sanık bulunduğun otobüsteydi. Elini pantolonunun içine sokmadan pantolonunun üstünden cinsel organıyla oynamaya başladı. Bunu yaparken sürekli bana bakıyordu. Net bir şekilde eylemini bana yönelttiğini anladım ve gördüm. Ben de telefonla olan biteni kaydettim. Yaklaşık yarım saat eylemine devam etti. Bir ara uyudu uyanıp tekrar aynı hareketleri yaptı”

Mahkeme heyeti sanığın belirttiği adreste bulunmaması anlaşıldığından yakalama emri çıkarttı.

3 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ

Öte yandan olay sonrası kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan M.R.Ö’nün 5’i cinsel taciz, 1’i hayasızca hareketler olmak üzere toplamda 7 ayrı suç kaydı bulunduğu ortaya çıkmıştı. M.R.Ö. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede ‘cinsel taciz’ suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapsi isteniyor.

Benzer Haberler