ÖSYM, TUS başvurularının başladığını duyurdu

13 Temmuz 2021 Salı

ÖSYM, TUS başvurularının başladığını duyurdu

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın (TUS) başvurularının başladığını duyurdu.

ÖSYM tarafından 5 Eylül’de gerçekleştirilecek 2021-TUS 2. dönem başvuruları başladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2021-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’na (2021-TUS 2. dönem) başvuruları bugünden itibaren 29 Temmuz tarihine kadar yapılabilecek.

Adayların, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi – Ana Sayfa (osym.gov.tr) internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceği kaydedildi.

HES KODU ŞARTI

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekiyor.

Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığı’nın hayatevesığar (saglik.gov.tr) internet adresinden ulaşabilecek.

5 Eylül’de gerçekleştirilecek 2021-Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2021-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) başvuruları da bugünden itibaren 29 Temmuz’a kadar yapılabilecek.

ÖSYM’den ‘kitapçık’ açıklaması: Aday gözaltına alındı

Benzer Haberler