Örümcek Adam Marvel evrenine geri dönüyor!

30 Eylül 2019 Pazartesi

Disney ve Sony Spider-Man’in film hakları için bir kez daha el sıkıştı. Yeni anlaşma çerçevesinde Örümcek Adam Marvel sinematik evrenine geri dönüyor.

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce Disney ve Sony arasındaki anlaşma bozulmuş ve Spider-Man’in Marvel sinematik evrenindeki geleceği tehlikeye girmişti. Disney’in Örümcek Adam filmlerindeki gelir payını arttırmak istemesi Sony’i rahatsız etmiş, sonuç olarak iki taraf arasındaki anlaşma bozulmuştu.

Sony kapıları tam anlamıyla kapatmasa da Disney’in dilediği şartlarda bir anlaşma ortamının imkansız olduğunu net bir dille ifade etmişti. Bunun üzerine Disney cephesi sessizliğini korumuş ve Spider Man karakterinin kendileri için önemli olduğunu dile getirmişlerdi.

Nitekim kısa süre önce iki taraf arasındaki görüşmeler tekrardan başladı. Geçtiğimiz gün açıklanan bilgilere göre, Sony ve Disney arasında tekrardan anlaşma sağlandı veSpider Man Marvel sinematik evrenine geri döndü.

Dizel ve benzinli otomobiller yasaklanıyor!

İki taraf arasında yapılan yeni anlaşmaya göre Disney 2021 yılında vizyona girecek yeni bir Spider-Man filmi daha yapacak. Ayrıca Spider Man bu periyotta başka bir Marvel filminde de görünecek.

Spider Man ’a hayat veren Tom Holland, Sony’nin kurduğu Örümcek Adam evreninde geçen filmlerde de görünecek.

Ayrıca Disney tarafından çekilen Örümcek Adam filmlerinden de Sony yüzde 75, Disney yüzde 25 pay alacak.