Ortodoks mu, Homodoks mu?

26 Ocak 2022 Çarşamba

S.Cengiz Gündoğdu

Memleketimizde bir asırdır kalkınmak için Ortodoks metod tatbik edilmektedir.

Bu medotun cibilliyeti Amerika’dır ve sicili vesayet ve esaret olup doların ta 18 liraya yükselip, fiatların fahiş derecede tatbikatına sebep olmaktadır ki, dış mihraklı muhalefet ve iç ve dış kışkırtmalarla deli saçması iddialar ortaya atmakta ve dahi yerli tank için arsa ve kredi tahsil eden adamın kaçmakta olduğunu söyleyip hür teşebbüse korku salmakta ve iştihamızı kaçırmaktadır.
Bilhassa ve haddizatında havalar soğuk gitmekte aksırık öksürük yüzünden kimin ne dediği anlaşılmamakta.
Bundan bilistifade ve bilhassa muhalefet yalana dolana ve istismara sapmakta. Bembeyaz Türkler bu arada Boğazda viski içmekte. Ama her fırsatta bizim asil milletimize itimadımız tam ve eksiksizdir. Ve ilaveten şunu da eklemek isteriz ki bir lokma ve bir hırkayla yaşar ama küffara müdana etmeyiz.
Bütün bunların sebebi hikmeti nedir, bir an olsun gıllıgıl yaşamaktan imtina edip bir vicdan muhasebesine girip, hayatınızın artı ve eksilerini çıkarıp, kime borçlu, kimden alacaklı ve sevdalı bir bilanço edindiniz mi.
Bunu bir an olsun… bir dakika olsun düşündünüz mü? Düşünmediniz. Öyleyse susun. Yeter artık.
Bu millet sizin acımasızca tatbik ve teşvik ettiğiniz Ortodoks sistemden ötürü fakir düştü. Bakkaldan süt, kasaptan et, sebze alamıyor.
Şimdi biz bu asıl milletimize uygun bir sistem getirilmesini öneriyoruz. Bu sistemin adı homodoks’tur.
Homodoks insan merkezli ve insanı hedef alan bir sistemdir.
Biz topçu ve sosçu magazin fahişelerinden ve dolar sol sapıklardan değil, bizim hakiki temeller müstemit prensiplerimiz vardır. Biz bir imparatorluğun mirasçıyız. Bu imparatorluk cihan imparatorluğudur. Ve üç kıtada ve yedi düvele hükümran olmuştur. Biz altı asır yüzbinlerce insanı, din, cins, dil, ırk, renk farkını hesaba katmadan kardeşçe yönettik. Bugün hasretle aranan adil sistemi kurduk. Vaktaki 1789’da Fransa’da ihtilal patlak verdi ve bu ihtilal neticesinde ırk kavramı mühim bir vaziyet aldı.

Daha Türkiye’de kurulan hükümetler Ortodoks sistemi uyarladılar ve memleket bu hale geldi.
Şimdi milletimize uygun olan homodoks sistemi teklif ediyoruz.
Homodoks sistem nedir ve nasıl işler?

Temsil, canınız ızgara köfte veya kavurma istedi. Malum, kasaplarda et ateş pahası. Buna mukabil siz bir koyun alıp, kesip buzluğa yerleştirirseniz, canınız köfte istediğinde buzdolabından eti çıkarıp köfte veya kavurma yapıp ailece yersiniz.

Yok, siz, dana etini tercih ediyorsanız, bir dana alıp, kesip buzluğa koyarsınız. İcap halinde dana etinden köfte veya kavurma yapabilirsiniz.
Haddizatında koyun ve dana eti dışında elbette kuzu etini tercih ediyorsanız kuzu alırsınız.
Bunun haricinde sebze için manavlarla didişmeye mecbur değilsiniz.

Evinizin balkonunda veya pencere pervazlarında yetiştireceğiniz patlıcan, kabuk, semizotu, salatalık, domates ve yeşil biberle sofranızı bir güzel donatabilirsiniz.
Süt ihtiyacınız için mandıradan bir inek kiralayıp, her sabah sütünü sağıp, taze taze çocuklarınıza süt içirebilirsiniz. Ayrıca birkaç tavuk besleyip sabahları yumurtayla kahvaltınızı zenginleştirebilirsiniz.

Yazdıklarımı okurken gözlerinizin ışıl ışıl parladığını hissediyorum. Bu parıltılar ışıl ışıl bütün yurda dağılacak ve şahlanma başlayacak.
Bunun böyle olacağına şahsım adına vaad ediyorum.

Benzer Haberler