Ortaokul öğrencilerine cami temizlettiler

18 Ekim 2021 Pazartesi

İzmir Buca Hüseyin Ateşoğlu Ortaokulu öğrencilerine Hacı Bayram Veli Camii temizletildi. Öğrencilerin temizlik yaptığı görüntüler veli ve öğretmenlerin tepkisine neden oldu.

İzmir’de yaşları 10 ile 13 arasında değişen öğrencilere cami temizletildi. Evrensel’den Eylem Nazlıer’in haberine göre temizlik “sosyal etkinlik” adı altında yaptırıldı. Okul öğretmenlerinin bulunduğu WhatsApp grubunda paylaşılan görüntülerde çocukların ellerinde bezlerle camiyi temizlemesi görüldü. Öğrencilerden biri vantilatörü temizlemek için tabureye çıkarken bazı öğrencilerin ise duvarları sildiği görüntülere yansıdı. Görüntüler, veliler ve öğretmenlerin tepkisine neden oldu.

EĞİTİM SEN’DEN TEPKİ

Eğitim Sen İzmir 5 No’lu Şube Örgütlenme Sekreteri Mustafa Yıldız, görüntülerin kabul edilemeyeceğini söyledi. Pandemi hatırlatması yapan Yıldız, şöyle konuştu:

“İlçemizde bulunan hemen hemen her okulda karantinaya alınan sınıfların bulunduğu, temizlik personeli ve pandemiye yönelik önlemlerde sıkıntı çekildiği bu dönemde çocuklarımızın ‘sosyal proje’ adı altında temizlik işlerinde kullanılması, hem pedagojik açıdan hem de yaşadığımız pandemi koşulları açısından kabul edilemez. Sosyal etkinliklerde sağlık koşullarına uygun ve öğrencilerimizin pedagojik gelişimleri göz önüne alınarak planlanmalıdır. Öğrencileri okulun dışında bir geziye, bir müzeye götürürken bile bir sürü prosedür karşımıza çıkıyor. Bu etkinlik için izin alınmış mıdır? Ve bu etkinlik sonunda nasıl bir kazanım beklediklerini merak ediyoruz”

Ali Erbaş’ın hedefi Cumhuriyet ve laiklik! “Camiler ot deposu yapıldı”

Ali Erbaş’ın son incisi: Sabah ‘Günaydın’ demek cahiliye dönemi adeti

 

Benzer Haberler