Orhan Aydın’a saldıran zanlı serbest bırakıldı!

21 Eylül 2021 Salı

Orhan Aydın’a saldıran zanlı serbest bırakıldı!

Sanatçı Orhan Aydın’a saldıran zanlı ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. TKP karara “Bu iki yüzlü karar, suçluyu korumaktır. Bu faşist saldırının sorumluları bellidir” tepkisi geldi.

Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) 12 Eylül’de İstanbul Kartal’da yaptığı mitingde sanatçı Orhan Aydın’a saldıran şahıs, ifadesi aldıktan sonra serbest bırakıldı. TKP’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, daha önce çok sayıda başka suç işlemiş failin serbest bırakıldığı belirtilirken “Bu iki yüzlü karar, açıkça suçluyu korumaktır. Bu faşist saldırının sorumluları bellidir. Bu kirli, karanlık tetikçi derhal tutuklanmalıdır” denildi.

“BU KİRLİ VE KARANLIK TETİKÇİ DERHAL TUTUKLANMALI”

TKP’nin açıklaması şu şekilde:

“12 Eylül’de Kartal’da üyemiz Orhan Aydın’a bir kafede yapılan kalleş saldırının faili bulundu. Kartal Emniyeti tarafından ifadesi alınan fail serbest bırakıldı. Bu ülkede binlerce insan AKP Genel Başkanı’nı eleştirdiği için yargılanıp tutuklanırken halkın sanatçısına alçakça saldıran kişi hiçbir adli kontrol kararı alınmadan serbest bırakıldı.

Daha önce çok sayıda başka suç da işlemiş olan failin hiçbir tedbir alınmadan serbest bırakılmasının ne anlama geldiğini biliyoruz. Bu iki yüzlü karar, açıkça suçluyu korumaktır. Bu faşist saldırının sorumluları bellidir. Bu kirli, karanlık tetikçi derhal tutuklanmalıdır.”

Orhan Aydın saldırının ardından yaptığı açıklamada, “Adaletin olmadığı yerde meydan çetelere, mafya bozuntularına, eli kanlı faşist katillere kalır. Gazetecilere yapılan saldırılardan sonra dün bana Kartal’da yapılan alçaklık tam da budur. Susup teslim olacağımızı bu zorbalığa boyun eğeceğimizi düşünenler yanılıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın saldırıya uğradı

Benzer Haberler