İki ili sel vurdu! Can kaybı artıyor

Yayın tarihi: 7 Temmuz 2024 Pazar 5:51 pm - Güncelleme: 7 Temmuz 2024 Pazar 8:32 pm

Ordu’nun Çaybaşı ilçesinde, şiddetli yağış sonrası oluşan sel sularına kapılan 83 yaşındaki kadın hayatını kaybetti. Muş’un Malazgirt ilçesinde de etkili olan sağanak nedeniyle meydana gelen selde akıntıya kapılan 22 yaşındaki genç kız hayatını kaybetti.

Ordu genelinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Çaybaşı ve İkizce ilçesinde sel taşkınlarına neden oldu. Yağışlar nedeniyle her iki ilçede kimi zaman dere suları köprü seviyesine ulaştı.

SEL SULARINA KAPILDI

Çaybaşı ilçesinde ise sağanak yağışların sele dönüşmesi sonrası Çay Mahallesi’nde 83 yaşındaki Hatice Kocakoç isimli yaşlı kadın menfezden geçerken ayağı kayıp suya düştüğü öğrenildi.

1 KM UZAKLIKTA BULUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekipleri, olayın ardından hızlı bir şekilde bölgeye intikal etti. Ekipler, Çayır Mahallesi’nde suya düşen Kocakoç’un cansız bedenini selin sürüklediği alandan 1 kilometre uzaklıkta bulundu.

YETKİLİLERDEN ‘DİKKAT’ ÇAĞRISI

Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekipleri, bölgede olabilecek başka can kayıplarının önüne geçmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yurttaşların güvenliği için alınan önlemler artırılırken, yağışların devam etmesi durumunda yetkililerin dikkatli olunması çağrısı devam ediyor.

BİR ACI HABER DE MUŞ’TAN GELDİ

Muş’un Malazgirt ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle meydana gelen selde akıntıya kapılan 22 yaşındaki genç kız hayatını kaybetti. İlçede öğle saatlerinde başlayan sağanak sonrası dereler taştı, yollarda su birikintileri oluştu.

Birçok ev ve tarım arazilerinin su altında kaldığı Bahçe köyünde, Nazar Karataş (22), meydana gelen selde akıntıya kapıldı.

22 YAŞINDAKİ GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ

Çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber vermesi üzerine bölgeye AFAD ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin çalışması sonucu genç kızın cesedi sudan çıkarıldı.

Malazgirt Kaymakamı Göksu Bayram da köye giderek incelemelerde bulundu. Vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Bayram, zararların giderilmesi için ilgili birimlere talimat verdi.

Kaynak: AA