Oppo F21 Pro’nun özelliklerinden sonra fiyatı da sızdırıldı

12 Nisan 2022 Salı

Oppo F21 Pro’nun özelliklerinden sonra fiyatı da sızdırıldı

Oppo’nun uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve 4G-5G olarak iki farklı modelle satışa sunacağı yeni cihazı Oppo F21 Pro’nun resmi olarak tanıtılmasına az kaldı. Çinli teknoloji şirketi tarafından 12 Nisan günü YouTube üzerinden yapılacak canlı yayın ile resmen tanıtılacak olan bu iki model ilk olarak Hindistan’da satışa sunulacak.

 

Bilindiği üzere bugüne kadar Oppo F21 Pro hakkında çokça sızıntı gelmiş ve bu sızıntılar sayesinde hem 4G modelinin hem de 5G modelinin neredeyse tüm özelliklerini öğrenmiştik. İşte yarın yapılacak resmi tanıtımla birlikte doğrulanacak olan bu sızıntılara göre, iki cihazın birçok özelliği aynı olmakla birlikte; işlemci, ön kamera ve depolama alanı gibi bazı başlıklarda farklılıklar mevcut.

 

Oppo F21 Pro

Buna göre Oppo F21 Pro 4G gücünü Snapdragon 680 yonga setinden alacakken, 5G modelinde ise Snapdragon 695 tercih edilmiş. Bunun yanında 4G modelinde 128GB dahili depolama alanı bulunuyorken, 5G’de ise bu kapasite 256GB’a çıkarılmış. Ön kameraya bakıldığında ise 4G modeline imtiyaz geçilmiş ve 32MP’lik kamera kullanılmış. 5G’nin ön yüzeyinde ise 16MP’lik bir lens tercih edilmiş.

 

Bunlar iki cihazın ayrıştığı noktalardı. İki cihazın da sahip olduğu ortak özelliklerin başında ise 6,43 inç Full HD+ AMOLED ekran, 8GB RAM, 64MP + 2MP + 2MP arka kamera kurgusu ve 4500mAh batarya gibi artık neredeyse standartlaşan donanımlar geliyor.

Son olarak fiyatlarına bakacak olursak, Oppo F21 Pro 4G modeli 290 dolardan satışa sunulacakken, 5G modelinin satış fiyatı olarak ise 340 dolar düşünülmüş.

Tesla araçları güvenlik arızası ile karşı karşıya: Şirketin başı belada

Benzer Haberler