Oppo ekran altı kamera teknolojisi için harekete geçti

5 Ağustos 2021 Perşembe

Oppo ekran altı kamera teknolojisi için harekete geçti

Son dönemde ekran altı kamera teknolojisine geçişin hız kazandığını söyleyebiliriz. Özellikle Çinli üreticilerin bu konuda hayli istekli olduklarını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz dönemde ZTE ve Vivo gibi isimler ekran altı kameraya  sahip ilk modellerini satışa sunmuşlardı. Sonradan bunlar arasına Oppo da katıldı.

Sızdırılan son raporlara göre Oppo, ekran altı kamera teknolojisini geliştirmek için kolları sıvamış durumda. Üstelik yeni nesil ekran altı kamera teknolojisinin 4 Ağustos’ta tanıtılacağı da kesinleşti.

ekran altı kamera

Mevcut ekran altı kamera teknolojileri beklentileri tam anlamıyla karşılayamıyor. Yani normal bir ön kamera ile ekran altına yerleştirilmiş olan kameralar arasında önemli bir kalite farkı bulunuyor. İşte Oppo bu kalite farkını azaltmak için yeni nesil teknolojilerini devreye sokacak.

Elbette bu yeni teknolojinin beklentileri ne derece karşılayacağı şimdilik soru işareti diyebiliriz. Bu arada dip not olarak belirtmek gerekiyor. Öyle ya da böyle, ekran altı kameralara sahip modellerin önümüzdeki yıl önemli ölçüde artacağını söyleyebiliriz. Hatta 2022’nin ikinci yarısında ekran altı kameraya sahip orta segment modellerin sayısı da önemli ölçüde artabilir. Ekran altı kameraların yaygınlaşmasıyla birlikte, telefonların ekran gövde oranı da yüzde yüze yaklaşacaktır.

Huawei Watch 3 Pro fiyatıyla şaşırttı

Benzer Haberler