‘Onun kanı akarsa büyü bozulacak’ diyerek kızını aşağı atmaya çalışan baba tutuklandı

16 Nisan 2021 Cuma

Adana’da “Onun kanı akarsa büyü bozulacak” diyerek kızı Ela’yı damdan sarkıtan Mustafa A. tutuklandı.

Adan’nın Seyhan ilçesinde 14 Nisan Salı günü tek katlı müstakil evinin damına çıkan Mustafa A., kendisine büyü yapıldığını öne sürüp, kızı Ela’yı aşağı atacağını söyledi. Evdeki çiçek saksıları ve kavanozları sokağa fırlatan Mustafa A.’yı görenler, polise haber verdi. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen polis ekiplerinin eylemine son vermesi için ikna etmeye çalıştığı Mustafa A., “Kızımı aşağı atarım. Onun kanı akarsa büyü bozulacak”diyerek kızı Ela’yı damdan sarkıttı.

Bir süre sonra olay yerine, Mustafa A.’nın kayınpederi Mehmet Y. geldi. Mustafa A. kayınpederinin dama çıkmasına izin verirken, çevrede toplanan mahalleli olan biteni şaşkın gözlerle izledi. Mehmet Y., bir anlık dalgınlığından faydalandığı damadının elinden torunu Ela’yı kurtarmayı başardı. Hazır bekleyen polis ekipleri de biber gazıyla Mustafa A.’yı etkisiz hale getirip gözaltına aldı.

Polis merkezindeki ifadesinde tutarsız cümleler kullanan, eşiyle kavga ettiğini bu nedenle psikolojisinin bozulduğunu öne süren Mustafa A., işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Mustafa A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Benzer Haberler