OnePlus Nord ailesi sadece Android 11 güncellemesini alacak

16 Kasım 2020 Pazartesi

OnePlus’ın uygun fiyatlı yeni telefonları OnePlus Nord N10 ve N100 sadece Android 11 güncellemesini alacak. Peki neden sadece tek güncelleme?

OnePlus’ın yeni akıllı telefonları, OnePlus Nord N10 5G ve Nord N100, şirketin felsefesi düşünüldüğünde zaten oldukça tuhaf cihaz olarak karşımıza çıkmıştı. Bu, bunların çok kötü bir akıllı telefon olduğu anlamına gelmiyor. Ancak bu, şirketin istediği gibi bütçe segmentinde nihai bir çözüm değil.

Şimdi ise yazılım güncellemesiyle ilgili sorunlar hakkında haberler var. Android Central, Çinli üreticinin yeni akıllı telefonları için uzun vadeli destek planlamadığını doğrulayan yeni materyal yayınladı. N10 ve N100 yalnızca Android 11’e güncellenecek ve hepsi bu kadar. Yani Android 12 güncellemesi bu modellere gelmeyecek?

Her iki cihaz da Android 10 ile kutudan çıkıyor. OnePlus’ın başlangıçta en az Android 12 veya hatta 13’ü desteklemesi gerekiyordu. Sonuçta şirket zamanında yapılan güncellemelerle kendisine bir isim yaptı.

Samsung Xiaomi Mi Mix Alpha gibi telefon hazırlıyor

Çinli şirketin her zaman güçlü bir hayran kitlesi vardı. Açıkçası, artık OnePlus artık normal standartları karşılayamıyor. Bu yüzden OnePlus 7’den başlayarak, şirket zaten yılda dört akıllı telefon çıkarmıştı.

OnePlus Nord N10

Benzer Haberler