‘Ölmek istiyorum’ diye ağlayan cüce çocuğa ünlülerden destek

22 Şubat 2020 Cumartesi

Avustralya’da boyu nedeniyle aşağılanan ve ‘ölmek istiyorum’ diyerek ağlayan 9 yaşındaki akondroplazi hastası çocuğa dünyadan destek yağdı. Holywood aktörleri, 9 yaşındaki çocuğa destek mesajları verdi.

Avustralya’da bir annenin 9 yaşındaki oğlu Quaden Bayles’in boyu nedeniyle yaşıtları tarafından aşağılandığını anlattığı ve oğlunun üzüntüsünü gözler önüne serdiği video dünyada yankı uyandırdı. Halk arasında ‘cücelik’ olarak bilinen akondroplazi hastalığına sahip Bayles’in çekilen videoda ‘Ölmek istiyorum’ dediği duyuluyordu.

Hollywood’un ünlü isimleri de fenomen olan Bayles için video mesaj yayınladı. Amerikalı aktör Hugh Jackman videolu mesajında, “Sandığından daha güçlüsün dostum. Ne olursa olsun benim bir arkadaşımsın. Kabadayılık iyi bir şey değil. Hayat yeterince zor. Böyle bir durumla karşı karşıya olan herkes bir savaş içerisinde. Lütfen nazik olalım” ifadelerini kullandı.

Amerika’nın ünlü televizyon dizisi Walking Dead’in oyuncusu Jeffrey Dean Morgan da videolu mesaj yayınlayarak Bayles’e şu ifadelerle seslendi: “Adamım. Videonu gördüm. Bilmeni istediğim şey arkadaşların var. Onlardan bir tanesi benim. Ben senin dostunum. Benimle tanışmadın ama bunu değiştirebiliriz, annen bana ulaşabilir. Burada bir sürü arkadaşın var. Dünyada tanışmadığın bir sürü arkadaşın var” dedi.


Benzer Haberler