Öldüren yumruk için 18 yıla kadar hapis istemi

17 Nisan 2021 Cumartesi

Öldüren yumruk için 18 yıla kadar hapis istemi

Kargo çalışanı Mehmet Ali İbin’e yumruk atarak ölümüne yol açan Tayfun Şahin’e kasten yaralama suretiyle ölüme sebebiyet vermekten 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, Mehmet Ali İbin ve arkadaşı Kadir Akbaş, 19 Ekim 2020’de sabah 08:00’de dağıtım için Çekmeköy Kirazlıdere Mahallesi’ne gitti. İbin kargo teslim ederken; aracın yanına Tayfun Şahin ve arkadaşları geldi.

Şahin, sevgilisinin doğum günü için sipariş verdiği ayakkabının eline ulaşmadığından şikâyet ederek, İbin ile tartışmaya başladı. İbin kargonun üzerinde adres yazmadığı için teslim edemediğini belirterek, “Şirketi aramalısınız. Ben yazılı adrese teslim ediyorum” dedi. Bunun üzerine Şahin, 40 yaşındaki İbin’e yumruk attı. Sırtüstü düşen ve kafasını yere çarpan İbin, beyin kanaması sonucu beş gün sonra hayatını kaybetti.

Tayfun Şahin

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, tutuklanan Şahin, ifadesinde İbin’in küfrettiğini ileri sürdü. İddianamede İbin’in hakaret ettiğine ilişkin bir kanıt bulunmadığı, bu iddianın suçu hafifletmeye yönelik olduğu belirtildi. Şahin’in ‘öldürme değil, yaralama amaçlı hareket ettiği’ anlatılan iddianamede, şöyle devam edildi: “Yaralamak amacıyla yumruk attığı, ancak o anki yumruğun şiddeti, maktulün yere sert düşmesi neticesi ölüm sonucunun oluştuğu…”

İddianamede ‘İbin’in epilepsiden değil, çarpmadan kaynaklı kafatası kemik kırıkları ile oluşan beyin kanaması sonucu öldüğü’ ifade edildi. İbin’e yumruk atıp ölümüne yol açan Şahin için kasten yaralama suretiyle ölüme sebebiyet vermekten 12 yıldan 18 yıla kadar hapis isteniyor. Dava İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

 

Benzer Haberler