Olay TV yeniden Bursa’ya dönüyor

14 Ocak 2021 Perşembe

Olay TV yeniden Bursa’ya dönüyor

26 günlük yayının ardından kapatılan Olay TV’nin merkezini yeniden ilk kurulduğu yer olan Bursa’ya taşıma kararı aldığı belirtildi.

Bursa’nın yerel kanalı olarak 26 yıl yayın yaptıktan sonra Kasım 2019’da kapanan ve kısa süre önce merkezini Bursa’dan İstanbul’a taşıyan Olay TV, iktidarın kanalın sahibi Cavit Çağlar’a baskı uyguladığı iddialarının ardından 25 Aralık’ta ekranını karartmıştı.

Pelin Akdemir’in Gazete Duvar’da yer alan haberine göre, kanal bir yıl aranın ardından merkezini yeniden Bursa’ya taşıyor. Olay Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali İnan, teknik hazırlıkların tamamlanması ve pandeminin hafiflemesiyle beraber Olay TV’nin yeniden yayına başlayacağını söyledi. İnan, Olay TV’nin yayınına Bursa’da ve ‘eskiden olduğu çizgide’ devam edeceğini söyledi.

“BURSALI GAZETECİLERİN OKULU”

Olay TV’nin Bursa’da yeniden yayına başlayacak olmasını değerlendiren Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şube Başkanı Rabia Deniz, “26 gün yayın yapan Olay TV’nin kapatılması günlerce konuşuldu. Bursa’da yıllarca yayın yapan, Bursalı gazetecilerin okulu olan Olay TV’nin kapatılması ise maalesef gündem olmamıştı. İşsiz kalan 35 gazeteci, son kez Olay Medya Center önünde bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi Kasım 2019’da. 26 yıllık yayın sonrası veda etmişti” dedi.

Genel Yayın Yönetmeni Sarılar canlı yayında açıkladı: İşte Olay TV’nin kapanma sebebi!

 

Benzer Haberler