Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk açıkladı

22 Nisan 2020 Çarşamba

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okulların açılmasıyla ilgili Eylül-Ekim ayları daha ağır basıyor. Bilim Kurulu’nun tavsiyesiyle hareket edeceğiz. Net tarih yok” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okulların açılmasıyla ilgili Temmuz Ağustos ayı planlaması üzerinde çalışmıyoruz. Eylül-Ekim ayları daha ağır basıyor. Daha çok Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim için çalışmamız var. Bilim Kurulu’nun tavsiyesiyle hareket edeceğiz. Net tarih yok” açıklamasında bulundu.

Bakan Selçuk’un konuşmasından öne çıkanlar:

Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 8.30’da çocuklar adına Anıtkabir’de olacağız. EBA TV’de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV2de özel sürprizlerimiz var.

‘İçimdeki Okul Sesleri’ kitabına ilişkin soruya da yanıt veren Bakan Selçuk, ”Çocuklarımıza sesleri tanıtmak gibi tavsiyeler içeriyor. Çocuklara böyle bir hediye vermek benim için çok değerli.

Hazırladığımız eğitim takvimi her telefondan takip edilebilir durumda. EBA’ya katkılarımızı sürekli sağlamaya çalışıyoruz.

‘TELAFİSİNİ YAPARIZ’

“Okullar sağlık sorunları giderildiği için okullar açılsın deseler biz buna hazırız. Biz kararlarımızı alırken tek noktadan bakmıyoruz. Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz. Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir. Türkiye’nin gidişatı ya da DSÖ’nün önerisi olumlu yönde olursa biz hemen çalışmalara başarırız.” dedi.

LGS TARİHİ ERTELENECEK Mİ?

Öte yandan Bakan Selçuk, “LGS tarihinin ertelenmesi söz konusu değil, online sınav yapılmayacak” dedi.

Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun solisti Kaan Boşnak evlendi

‘Dünya bir salgınla daha karşı karşıya’

 

Benzer Haberler