Oğuzhan Asiltürk’ün ittifak şartına sert yanıt: Saadet dilenmez

28 Ağustos 2021 Cumartesi

Oğuzhan Asiltürk’ün ittifak şartına sert yanıt: Saadet dilenmez

İttifak için 20 vekillik isteyen Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk’e partisinden “Saadet vekil dilenmez” tepkisi geldi.

Cumhur İttifakı’na yeşil ışık yakan Oğuzhan Asiltürk ile Saadet yönetimi arasındaki gerilim sürüyor. Yaptığı açıklamaların altına “Milli Görüş Hareketi Lideri” diye imza atan Oğuzhan Asiltürk Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın Akçakoca’da gerçekleşen kampında yaptığı konuşmada Saadet Partisi’nin hangi ittifakta yer alacağına dair her iki tarafın da teklifine bakacaklarını söyledi.

Asiltürk’e Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya’dan tepki geldi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Milli Görüş’ün yayın organı TV5’te yaptığı konuşmada “Saadet Partisi hiç kimseden milletvekili dilenmez. Saadet Partisi kendi gücüyle, kendi özgül ağırlığıyla, kendi stratejik durumuyla hak ettiği sayıda milletvekili sayısı almak için kendisini millete arz eder” dedi.

Seçim sisteminin dayattığı engelleri aşmak için ittifakların düşünülebileceğini söyleyen Kaya, seçimlerin bir aritmetik ve denklem olduğunu belirtti. Kaya, kimsenin Saadet Partisi’ne milletvekili lütfetmeyeceğini parti teşkilatının güçleriyle söke söke alacağını belirtti.

Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk ittifak şartını açıkladı

Benzer Haberler