Oğuzhan Asiltürk: Bana itaat için söz verdiniz

28 Temmuz 2021 Çarşamba

Oğuzhan Asiltürk: Bana itaat için söz verdiniz

Saadet Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Milli Gazete’de kaleme aldığı yazıda partililerine seslendi. Asiltürk, kendisine itaat sözü verildiğini ifade ederek partililere Milli Görüş çizgisini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ocak ayında Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Millî Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmişti. Ziyaretin ardından Saadet Partisi’nde tartışmalar başlamış, Erdoğan’ın hamlesinin partiyi Cumhur İttifakı’na dahil etme çabası olarak değerlendirilmişti.

“İTAAT EDECEĞİNİZE SÖZ VERİYOR MUSUNUZ?”

Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi’nin yayın organı Milli Gazete’de “En önde dalgalanan bayrağımız ahlâkî ve mânevî değerlerimizdir” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Asiltürk yazısında partililere mesajlar verdi. Asiltürk, Necmettin Erbakan’dan sonra Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevi kendisine teklif edildiğini hatırlattı. Yapılan bir toplantıyı kastederek tek şartının itaat olduğunu ve bunun da o toplantıda olanlar tarafından kabul edildiğini söyledi. Asiltürk’ün yazısından bir bölüm şöyle:

“Millî Görüş Toplulumunun hizmetini yüklenme görevi, Erbakan Hoca’mızdan sonra bana teklif edildiğinde bu görevi bir şartla kabul edeceğimi söyledim:

‘Sizden inançlarımıza uygun bir şey yapmanızı istersem, itaat edeceğinize söz veriyor musunuz’, dedim.

Bu talebime yanıt olarak, o toplantıya katılanların tamamı ‘evet, sen bizden zâten yapmak zorunda olduğumuz şeyi istiyorsun, kabul ediyoruz’ dediler.

Erbakan Hoca’mız, önemli toplantılara Genel İdâre Kurulu’yla birlikte bütün Millî Görüş teşkilatlarını da çağırırdı. Aynı şekilde o toplantıya, Genel İdare Kurulunun yanında, Erbakan Hoca’mızdan sonra Partide şu anda görev yapmakta olan birçok arkadaşımızla birlikte parti teşkilatlarımızda görev yapan birçok arkadaşımız da katıldı.

Erbakan Hoca’mızın yasaklı olduğu dönemlerde bir arkadaşımız Genel Başkan olarak görevlendirilirdi. Genel Başkan olarak görevlendirilen kişi, dâvânın başında bulunan Erbakan Hoca’mızdan habersiz hiçbir şey yapmazdı. Kendi görüşüne göre hareket etmezdi.

Eğer Millî Görüş’ün bu mükemmel düzeni bozulursa Millî Görüş önce diğer partilerden biri olur, sonra da hiç olur. Erbakan Hoca’mız bu uyarıyı sık sık yapardı.”

Oğuzhan Asiltürk: Mesajlarımın kitlelere ulaşmasını engellemeye çalışıyorlar

Benzer Haberler