Oğuz Murat Aci’nin babası TELE1’e konuştu: Mezara gidip “Oğlum katillerin yakalandı rahat uyu” dedik

Yayın tarihi: 15 Haziran 2024 Cumartesi 4:41 pm - Güncelleme: 15 Haziran 2024 Cumartesi 4:45 pm

Haber: TELE1 HABER MERKEZİ

Eylem Tok ve oğlunun tutuklanmasının ardından Murat Aci’nin babası TELE1’e konuşarak sabah oğullarının mezarına gittiğini ve  ”Oğlum katillerin yakalandı adalete hesap verecekler. Sen yerinde rahat uyu” dediğini anlattı.

İstanbul’da Kemerburgaz’da 1 Mart gecesi ehliyetsiz araç kullanan 16 yaşındaki Timur Cihantimur, arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde kontrol eden gruba çarptı. Kazada evli bir çocuk babası olan 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Timur Cihantimur, aynı gece annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır’a, oradan da ABD’ye kaçırıldı.

Haklarında kırmızı bülten çıkartılan Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur,  ABD’de gözaltına alınarak tutuklandı. Adalet Bakanı iade işlemlerinin takipçisi olacaklarını belirtirken Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci TELE1’e duygularını anlattı.

”ÇİFTE BAYRAM GİBİ YAŞADIK”

”Yüreğimize bir nebze olsa da bir su serpildi doğrudur ama içimizde yanan yangın sönmedi” diyen acılı baba ”Sırtımızdan bir yük azaldı diyebilirim. Çünkü öncelikle yakalanmaları gerekiyordu yakalandılar. Babalar gününe bayrama denk geldi. Çifte bayram gibi yaşadık gibi. Sevindik ağladık, sevinç, gözyaşı döktük. 3 buçuk ay sonra bu konuda mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Baba Özer Aci sözlerine şöyle devam etti:

”Devlet büyüklerimiz yanımızda her zaman oldular olmaya devam edeceklerini söylüyorlar. Bunun için de mutluyuz. Mücadeleye devam edeceğim, tek başıma ben bir şey başarmadım. Milletim beni sevenlerle oğlumun ve benim acımı paylaşanlarla bu noktaya geldik. Sizlerin sayesinde hala yolun başlangıcında bu olmadan ikinci basamağa çıkamıyorduk. Zaman gösterecek işte 18 Haziran’da davaları var. Bu davanın sonucuna göre bir yol haritası çizeceğimizi düşünüyorum.”

”EYLEM HANIMA ELİN KELEPÇELİ ÜLKENE DÖNME DEDİM”

Sabah oğullarının mezarını ziyaret ettiklerini söyleyen baba Aci, ”Müjdeli haberi oğluma sabah gittik annesiyle beraber bizzat verdik. ”Oğlum katillerin yakalandı adalete hesap verecekler” dedim. ”Sen yerinde rahat uyu” dedi.  Ben bugüne kadar ne söylemişsem hepsi tek tek oldu olmaya devam ediyor. Çünkü ben adalet istiyorum. Eylem hanıma şunu defalarca söyledim. ‘Elin kelepçeli ülkene dönme atla uçağa gel adalete teslim ol’ dedim. Ama o eli kelepçeli gelmeyi tercih etti. Kendi bilir. Amerikan yargısı 18 Haziran’da neye karar verecek, oğlunu tutacak mı? Annesini mi iade edecek, ikisini de mi iade edecek, ikisini de mi orada yargılayacak? Onu zaman gösterecek.” dedi.

Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? Küba detayı

Eylem Tok ve oğlu tutuklandı

Kaynak: TELE1